آمادگی برای مادر شدن

این عبارت برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. اما کارشناسان می گویند مهمترین کار برای آمادگی برای مادر شدن این است که طرزفکر خود را تغییر دهید و فکر کنید که شما قادر خواهید بود تمام مسائلی را که ممکن است بوجود آید را به خوبی حل کنید و خود را برای هر آنچه که که انتظارش را ندارید آماده کنید.

  • وقتی اطرافیان آگاه می شوند که شما باردار هستید دنیایی از نصیحت و توصیه به ذهن آنها می رسد که باید به شما توصیه کنند. در این موارد کنترل خود را ازدست ندهید و تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیرید، لبخند بزنید و فقط شنونده باشید. شما خوب می دانید که چگونه باید اطلاعات را بدست آورید. از افرادی که مدام به دنبال دلسوزی و نشان دادن راه حل هستند دوری کنید.
  • خود را ازمحیط های آلوده ، جاهایی که هوا نامناسب است و یا افراد در آن سیگار می کشند دور نگه دارید.
  • در هر شرایط که نمی دانید چه کاری برای شما بهتر است از پزشک و مشاور خود راهنمایی بخواهید . اجازه ندهید مسائل کوچک باعث اضطراب و نگرانی شما شوند.
  • اگر فکر می کنید لازم است از کلاس های آموزشی استفاده کنید. بدون راهنمایی و نظر مشاور در کلاسی که اطلاعی از منافع آن ندارید پرهیز کنید. از پزشک خود بخواهید کمک کند تا شما هر آنچه را که باید ، یاد بگیرید .
  • برای خرید لوازم کودک دقت کنید به دنبال هر آنچه گران تر است نباشید ، مشورت کنید و بپرسید کدام محصول بهتر است و مورد نیاز سپس به تهیه آن اقدام کنید.
  • به فکر خود آرامش دهید . نگذارید تغیراتی که با آمدن کودک دلبند شما بوجود آمده است کام شما را تلخ کند. بدانید این مسائل برای همه مادران پیش آمده و شما با تمام قوا و با اندیشه ای مثبت و روحیه ای شاد از پس تمام آنها به عالی ترین شکل بر خواهید آمد.

از این دوران خوش لذت ببرید. شاید تنها یک بار برای شما اتفاق بیفتد .

منبع : سلامت دیجیتال
638
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید