آنتی بیوتیک های گیاهی را بشناسید

آنتی بیوتیک پنی سیلین در سال 1922 توسط Alexander Fleming و به صورت تصادفی کشف شد. از این آنتی بیوتیک برای درمان بسیاری بیماری ها استفاده شد تا اینکه امروز ه با مشکلی به نام مقاومت به انتی بیوتیک مواجه شده ایم. استفاده از گیاهان آنتی بیوتیک برای از بین بردن میکروب ها و سلامت کلی بدن راهکار بسیار مناسبی است .

  • سیر: از این گیاه در مبارزه علیه باکتری، ویروس، پروتوزوآها و قارچ ها استفاده می شود. این گیاه سیستم ایمنی را تحریک می کند و فشار و قند خون را کم می کند. این گیاه بهترین درمان عفونت ریه و معده است. مطالعه ای در سال 2003 تاثیر این گیاه را در درمان MRSA نشان داد .مطالعه ای در سال 2011 نشان داد که این گیاه در مقابله با باکتری Mycobacterium tuberculosis نیز مثبت عمل کرده است. 3-2 حبه را خوب له کرده و به سوپ خود اضافه کنید.

  • روغن نارگیل: این روغن ضدباکتری، قارچ و ویروس است و این اثر را مدیون وجود ترکیبات زنجیره متوسط تری گلیسیرید است. اسید لوریک موجود درآن یک مهاجم خوب و کشنده پاتوژن هاست. مطالعات اخیر نقش این روغن را در مواجهه با باکتری Clostridium difficile که عامل مسمومیت غذایی است ، موثر نشان داده است. روزانه یک قاشق روغن نارگیل را به صبحانه و یا همراه سالاد در وعده های غذایی استفاده کنید.
  • Oregon grape: ماده موثره در این گیاه berberine است که از اتصال باکتری ها به دیواره سلولی ممانعت می کند . از این گیاه برای درمان گلودرد، عفونت های شکمی، عفونت مجاری ادراری ، تبخال، سوریازیس و آکنه استفاده می گردد. از دم کرده، تنتور و یا کپسول آن می توانید استفاده کنید.

 

  • عصاره برگ درخت زیتون: مطالعه ای در سال 2010 ثابت کرد که اولئوروپین موجود در برگ های درخت زیتون ، فعالیت ضد میکروبی دارند. بهترین راه برای بهره بردن از این خاصیت مصرف کپسول آن است.

  • عسل مانوکا: اثر آنتی باکتریالی عسل سال هاست که بر همه آشکار شده اما این نوع عسل به طور خاص اثر دوچندان دارد و آن هم به دلیل وجود ترکیبی به نام methylglyoxal در آن است. از این نوع عسل به ویژه برای درمان عفونت های شکمی ، دهانی و بیماری MRSA استفاده می گردد.

منبع : سلامت دیجیتال
1037
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید