آیا در رابطه خود احساس تنهایی می کنید؟

چه فرد مجردی باشید و چه متاهل ممکن است احساس تنهایی کنید. اگر شما متاهل هستید و هنوز احساس تنهایی می کنید این یعنی فرد همراه شما تناسب چندانی با شما ندارد. گاه دیده می شود که فردی برای اینکه با همسرش باشد باید روابط خود با دوستان نزدیکش که البته به آنها نیاز دارد را حذف کند. شاید فرد به این فکر بیفتد که مسائل موجود را خودش به تنهایی حل کند اما این راه حل خوبی نیست.

چون شما تلاش می کنید همچنان به این ارتباط ادامه دهید و احساس تنهایی کنید و خود یک تنه مسائل را حل کنید ممکن است روابط شما بدتر کند. اگر شما احساس تنهایی می کنید ، سه انتخاب دارید:

  • رابطه خود را بهبود ببخشید:

با همسر خود صحبت کنید و حس خود را با او درمیان بگذارید.فکر کنید ببینید چه چیزی باعث بوجود آمدن این حس و این فاصله شده است. اگر خودتان موفق نشدید حتما با یک مشاور خانواده مشورت کنید.

  • تنهایی خود را با برخی حمایت های خارجی کم کنید:

اگر فکر می کنید همسر شما کمکی به رفع تنهایی شما نمی کند پس سعی کنید دنبال راهی باشید تا این مشکل رفع گردد. تنهایی خود را با برخی افراد نزدیک ، دوستان صمیمی و یا حتی انجام کار فوق برنامه پرکنید.

  • ترک کنید:

این حق انتخاب با شماست ، می توانید همین شرایط را با تمام سختی های آن تحمل کنید و یا این ارتباط را خاتمه دهید. هر تصمیمی که می گیرید خوب به آن فکر کنید و به خود اعتماد کنید.

احساس تنهایی در رابطه خانوادگی بین همسران یک مشکل جدی و مهم است و هرگز نباید از سوی همسران نادیده گرفته شود . اجازه ندهید که روزها و ماههای و سالهای عمر شما با این حس ناخوشایند سپری شود . به خاطر داشته باشید برای تمام مشکلات بهترین راه حل ها وجود دارد پس از افراد متبحر و آگاه کمک بگیرید.

منبع : سلامت دیجیتال
460
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید