از شر بوی بد در آشپزخانه رها شوید

در این مقاله روش هایی آورده شده است که می تواند به شما در حل مشکل بوی بد در آشپزخانه کمک کند.

 

مبارزه با بوی مواد غذایی

رفع بوی بد در خانه

تلاش می‌کنید بوی ماهی‌ای که دیروز سرخ‌کرده بودید را از بین ببرید؟ در یک ماهیتابه سه قاشق غذاخوری سرکه‌ی سفید را با یک پیمانه آب ترکیب کنید و برای چند دقیقه بجوشانید. سرکه اسیدی و بوها قلیایی هستند، بنابراین این ترکیب بو را خنثی کرده و از بین می‌برد.

 

رسیدگی به زباله‌ها

رفع بوی بد در خانه

بدون توجه و رسیدگی بوی بد زباله‌ها آشپزخانه‌ی شما را پر خواهد کرد. هر زمان که بویی حس کردید سطل را خالی کرده و با یک دستمال خیس مواد مانده داخل سطل را تمیز کنید. داخل و بیرون سطل را اسپری ضدعفونی‌کننده بزنید و بگذارید خشک شود. این کار را یک‌بار در هفته تکرار کنید.

 

رسیدگی به وسایل آشپزخانه

رفع بوی بد در خانه

اگر قبل از گذاشتن ظرف‌ها داخل ماشین ظرف‌شویی آن‌ها را آب نمی‌زنید در آب صرفه‌جویی کرده‌اید اما نتیجه‌ی بد آن: تکه‌های باقی‌مانده‌ی غذا در ماشین باعث ایجاد بوی بدی می‌شوند. برای رفع این بو فیلتر ماشین ظرف‌شویی را تمیز کرده و ذرات باقی‌مانده‌ی غذا را با یک دستمال خیس تمیز کنید. سپس ماشین را روی آبکشی روشن کنید تا ذرات باقی‌مانده از بین بروند. پس‌ازآن کمی درب ماشین را نیمه‌باز بگذارید تا هوای آن خارج شود.

 

تمیز کردن سینک ظرف‌شویی

رفع بوی بد در خانه

مقصر اینجا مواد غذایی باقی‌مانده در لوله‌ها یا سوراخ خروجی آب سینک ظرف‌شویی است. در ابتدا با یک‌تکه یخ تمامی تیغه‌های خروجی آب سینک را تمیز کنید. اگر واشر لاستیکی دارید کاملاً آن را تمیز کنید – این واشر مانند آهنربایی برای خورده‌های مواد غذایی است. درنهایت همزمان با جریان آب گرم یک‌دوم پیمانه جوش‌شیرین را در سوراخ سینک بریزید.

 

قبل از شروع بو جلوی آن را بگیرید

روی لکه‌های تازه‌ی گاز نمک بپاشید تا تمیز شدن آن‌ها آسان‌تر شود. سعی کنید چیزهایی که باعث بوی طولانی‌مدت در خانه می‌شوند را به حداقل برسانید.

منبع : wiki.5040.i
763
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید