از هر ۸ فرد بالغ، ۱ نفر همچنان به کلسترول بالا مبتلاست

افراد زیادی به حد نرمال نمی‌رسند و این در حالیست که متخصصان می‌گویند حتی آن حدود هم برای پیشگیری از حمله‌های قلبی کافی نیستند. از هر 8 امریکایی، یک نفر کلسترول کل بالا دارد و این در حالیست که به گزارش  مقامات سلامت ایالات متحده، تعداد بیشتری از مردم، کلسترول «خوب» کم دارند.اگرچه درصد بالغینی که کلسترول تام آنها بالا و کلسترول خوب (HDL) آن‌ها پایین است بین سال‌ةای 2007 و 2014 کاهش داشت، بنابر این گزارش نزدیک به 12 درصد امریکایی‌ها همچنان کلسترول تام بالا و 18.5 درصد آنها مقادیر کم کلسترول (HDL) داشتند.

به گفته محققان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، این یافته‌ها نشان می‌دهد که اگرچه امریکایی‌های زیادی برای رسیدن به مقدار بهتر کلسترول تلاش می‌کنند، همچنان کار زیادی باقی است.

بنابر گمانه‌زنی محقق راهبر، مارگارت کرول، افراد بیشتری کلسترول خود را چک کرده و به درمان آن می‌پردازند. این درمان‌ها شامل داروهای استاتین پایین‌آورنده خون و ایجاد تغییر در سبک زندگی مثل کاهش مصرف چربی‌های ترانس است.

اما یک متخصص قبول کرد که پیشرفت انجام شده کافی نیست.

دکتر گرگ فونارو، استاد قلب در دانشگاه کالیفرنیا گفت: «کلسترول بالا یکی از اصلی‌ترین عوامل بیماری قلبی است. هرچه کلسترول تام و کلسترول بد (LDL) بالاتر برود، خطر ابتلا به بیماری قلبی یا یک حمله قلبی بالاتر می‌رود. مقدار کم کلسترول HDL هم احتمال ابتلا به بیماری قلبی را بالا می‌برد.»

منبع : سلامانه
381
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید