استرس و افسردگی برای دیابتی ها ممنوع

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد، استرس و افسردگی، احتمال سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را در بیماران مبتلا به دیابت بیش از دو برابر افزایش می دهد.

مطالعات محققان دانشگاه کارولینای شرق نشان می دهد که استرس و افسردگی از عوارض بیماری دیابت هستند و وجود هر دو حالت به طور همزمان در بیمار، اثرات جبران ناپذیری دارد.
این مطالعه با بررسی اطلاعات 22 هزار تن که حدود چهار هزار نفرشان به دیابت مبتلا بودند، نشان می دهد 10 درصد از این افراد به افسردگی شدید و بیش از 28 درصد از استرس مزمن رنج می بردند.
به گزارش رویترز، این مطالعات نشان می دهد، استرس و افسردگی احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سکته مغزی در دیابتی ها را افزایش می دهد و زمانی که این دو اختلال توام با هم باشند، احتمال دو برابر افزایش می یابد.
حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این اختلال مهمترین عامل ناتوانی در سراسر جهان محسوب می شود.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، سالانه حدود 6.7 درصد از افراد بالغ، به افسردگی حاد مبتلا می شوند.
روش های رایج درمان افسردگی عوارض جانبی دارند. به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که افسردگی در مراحل اولیه با راهکارهای مناسبی از جمله رژیم غذایی سالم، ورزش روزانه، معاشرت با افراد شاد و مثبت و مشاوره با روانشناس درمان شود و در صورت عدم درمان با این روش ها و به عنوان آخرین قدم، از داروهای اعصاب استفاده شود.
در ادامه این تحقیقات امده آست که تحرک روزانه و انجام ورزش هایی مانند یوگا، یکی از مهمترین روش های کاهش افسردگی و استرس است.نتایج این تحقیقات در نشریه Diabetes Care منتشر شده است.

منبع : ایرنا
677
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید