اینها را دور بریزید

میوه های و سبزیجات مانده و خارج از فصل

مواد غذایی تازه ی همان فصل را مصرف کنید. غذاهای تازه علاوه بر اینکه دارای طعم و مزه خوبی است، ماندگاری بهتری هم دارند به خاطر اینکه کمتر در سردخانه و کامیونها مانده است. میوه ها و سبزیجات گازی منتشر می کنند که باعث رسیدن و پختن آنها می شود بنابراین آنها را در کیسه های مخصوص در یخچال قرار دهید تا سالم بمانند. پلاستیک ها مواد مغذی موجود در غذاهای خام را از خودشان عبور می دهند بنابراین بهتر است از ظروف شیشه ای برای نگهداری مواد غذایی استفاده کنید.»

 

مواد غذایی کنسروی و فریزشده آماده

وعده های غذایی را از قبل تهیه کنید. نباید یک وعده غذایی کامل را یکباره تهیه کنم. به جای این کار ابتدا می بینم که چه مواد اولیه ای در خانه داریم و آنگاه فکر می کنیم که چه چیزی می توانیم به آن بیافزاییم. مثلاً غذایی که ما در روز یکشنبه پخته ایم ممکن است پروتئین و سبزی زیادی داشته باشد یا بخشی از غذای فریزشده باشد که با آن سوپ درست کرده ایم. تهیه هر دو دسته غذای توضیح داده شده، هم در وقت صرفه جویی میکند هم نیاز به تلاش کمتری دارد.»

 

ادویه های مانده و تاریخ مصرف گذشته

یک چاشنی با کیفیت ساده ترین روش برای طعم دار کردن غذا است. من تمام ادویه هایم را در ظرفهای شیشه ای میریزیم و سالی یک بار آنها را با ادویه های تازه جایگزین می کنیم. توجه داشته باشید که آنها پس از مدتی مواد مغذی خود را از دست می دهند و در نتیجه طعم و ارزش غذایی آنها پایین می آید.»

 

ابزارهای آشپزی که فقط برای یک کار استفاده می شوند

تعداد انگشت شماری از ابزارهای آشپزخانه داشته باشید. تری می گوید: «هر آشپز ماهری تنها به یک چاقوی تیز، یک کفگیر چوبی، یک تخته برش بزرگ، یک کتری، یک اجاق، یک ظرف خوراک پزی شیشه ای و یک مخلوط کن نیاز دارد. هرچه بی نظمی و شلوغی محیط کمتر باشد یعنی خلاقیت بیشتر است و یک چینش خوب و اساسی برای همیشه خواهد ماند.»

قوطی های لیموناد و بطری های نوشیدنی

اسموتی هایی با میوه های تازه تهیه می کنیم و از پودر سبزیجات و قرص های مکمل هم استفاد ه می کنمی ، چرا که اکثر ما تغذیه کاملی نداریم و این راه خوبی برای رساندن مواد مغذی به بدن است .

منبع : ibanoo.ir
506
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید