این بیماری در افراد پرمو شایع‌تر است

یک متخصص جراحی داخلی گفت: “سینوس پیلونیدال” یا همان کیست مویی در افراد پرمو شایع‌تر است.
دکتر رسول خوشنواز اظهار کرد: سینوس پیلونیدال (کیست مویی) یک بیماری عفونی است که از طریق نفوذ مو به حفره انتهایی کمر ایجاد می‌شود و با گذشت زمان عفونت به همراه می‌آورد.
خوشنواز خاطرنشان کرد: علائم این بیماری تورم، درد و خارج شدن ترشحات از سوراخ غیر طبیعی انتهای پایینی کمر است که به مرور زمان شدت بیشتری به خود می‌گیرد.
این متخصص جراحی داخلی ادامه داد: تنها راه درمان این بیماری، جراحی است که از چند طریق انجام می‌شود؛ یک روش درمان سنتی است که کل کیست خارج می‌شود و زخم باز می‌ماند. در این روش باید با شستشوی روزانه به خوب شدن زخم ایجاد شده، کمک کرد. البته این روش به دلیل زمان‌بر بودن مشکلاتی برای بیمار به همراه خواهد داشت.
خوشنواز افزود: روش دیگر، بستن ساده زخم پس از خارج کردن کیست است که آن هم زیاد مطمئن نیست و احتمال عفونت دوباره وجود دارد.
وی با بیان اینکه بهترین روش درمان بیماری “سینوس پیلونیدال” جراحی به روش بسته است، یادآور شد: در این روش، کیست خارج شده و همزمان از طریق بافت‌های نرم اطراف ضایعه، زخم بسته می‌شود. این روش اولین بار در امریکا انجام شده و در ایران نیز برخی از پزشکان دانش لازم را برای اینگونه عمل کردن دارند.
منبع : ایسنا
432
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید