با چند تغییر رشد موها را بیشتر کنید

اینکه رشد موهایتان کافی باشد و به اندازه رشد کند نشان از سلامتی پوست و مو و سلامتی عمومی بدن دارد. خیلی از ما دوست داریم موها پرپشت باشند و سریع رشد کنند اما اغلب این اتفاق نمی‌افتد. استفاده زیاد از مواد شیمیایی روزانه و ماهانه، رنگ کردن زیاد مو، فر کردن مو، صاف کردن آن و ور رفتن زیاد با مو مانع از رشد کافی مو می‌شوند و چه بسا ریزش مو نیز ایجاد می‌کنند.

این عوامل و بی‌توجهی به مراقبت از مو باعث می‌شود که موها هم کم پشت باشند و هم ظاهر بدی پیدا کنند. گاهی لازم است که اجازه بدهید مو به وضعیت طبیعی خودش برگردد و بیشتر مراقب باشید و کمتر آن را دستکاری کنید.
مو را تمیز نگه دارید و اصلاح کنید
اگر می‌خواهید موها خوب رشد کنند آنها را تمیز نگه دارید. آلودگی کف سر هم ظاهر مو را بد می‌کند هم در رشد مو اثر بدی دارد. همین طور حداقل هر سه ماه یک بار موها را اصلاح کنید. اصلاح موها به رشد آن کمک می‌کند. کافی است فقط ۵ سانت از موهایتان را کوتاه کنید این کار از آسیب، شکنندگی و ایجاد موخوره هم جلوگیری می کند.
با ظرافت رفتار کنید
مو بسیار شکننده و حساس است. با کمترین تنشی دچار شکستگی می‌شود. به همین دلیل باید از شانه‌های مناسب استفاده کنید که کمترین تنش را به تارهای مو ایجاد کند. با حوصله موها را شانه کنید. گره‌های مو را با آرامش باز کنید و موقع شانه کردن موها را نکشید. ابتدا گره‌های مو را به آرامی با دست یا با یک شانه مناسب باز کنید تا کمترین فشار را به ریشه و ساقه مو بیاورید.
مو را به حال خودش بگذارید
واقعا لازم نیست که هر روز موهایتان را درست کنید. استفاده زیاد از انواع ابزارهای آرایشی از سشوار تا مواد نگهدارنده و حالت دهنده مو فقط باعث آسیب بیشتر به مو می‌شود و روند منظم رشد مو را بر هم می‌زند. لازم نیست همیشه با یک گیره یا کش سر موها را محکم ببندید مگر اینکه باز گذاشتن مداوم آن باعث مالیده شدن مو به اشیا یا لباس و ایجاد اصطکاک شود.
چیزهای مناسب استفاده کنید
برای انجام هر کاری یک شانه مخصوص داشته باشید. برای تقسیم مو از شانه تقسیم استفاده کنید برای رنگ کردن مو از برس رنگ مو استفاده کنید. از شانه‌های چوبی برای تقسیم عادلانه چربی مو و پوست سر استفاده کنید. کش‌ها را کنار بگذارید، موی سر را محکم نبندید و از هد بندهای تنگ استفاده نکنید.
مراقبت از مو حتی در زمان خواب
مراقبت از مو حتی موقعی که خواب هستید نیز ضروری است. از بالش و ملحفه‌هایی استفاده کنید که باعث ایجاد اصطکاک نشود. در رختخواب تمیز بخوابید و برای ایجاد کمترین اصطکاک اگر می‌توانید از روسری استفاده کنید.

منبع : روزنامه ایران
513
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید