با Nabi Compete آشنا شوید: دستبندی برای سلامت کودکان

حتی اگر بچه هم نداشته باشید، شاید شرکت آمریکایی Fuhu را بشناسید یا دست کم در مورد تبلت هایی که برای کودکان ساخته و با برند Nabi عرضه کرده، خبرهایی شنیده باشید. اگر هم که کلا آن را نمی شناسید باید بگوییم در زمینه تولید وسایل دیجیتال برای کودکان فعالیت می کند و اکنون نیز تصمیم گرفته تا دامنه محصولات خود را گسترش دهد و در این راستا، روی طراحی و ساخت یک ابزار پوشیدنی دست گذاشته.

شرکت مذکور به تازگی دستبندهای سلامتی جدید خود به نام Nabi Compete که بیشتر برای کودکان طراحی شده را رونمایی کرده. در یکی دو سال اخیر این دستبندها جایگاه خوبی در میان کاربران پیدا کرده اند و انواع مختلف آنها را در دستان تعداد قابل توجهی از افراد می توان دید. با توجه به این موضوع، چندان هم بعید نبود که پای این فناوری به دنیای کودکان نیز باز شود هر چند که قبلا هم تلاش هایی در این زمینه صورت پذیرفته.

البته با توجه به مساله چاقی که جمعیت زیادی از کودکان را درگیر خود نموده و همچنان نیز در حال رشد است و اشاره به اینکه در کشورهایی همانند آمریکا بیش از 20 درصد از کودکان میان 6 تا 11 سال دچار چاقی مفرط هستند، وجود دستبندهایی که بتواند سلامتی فرد را کنترل کند، کاملا ضروری خواهد بود.

دستبند Nabi Compete، نکاتی در زمینه تغذیه سالم و تناسب اندام را با روشی سرگرم کننده به کودکان آموزش می دهد و یادآوری می کند. به همین منظور، این محصول با دو بند و دو ماژول ارائه می گردد تا دو کودک به طور همزمان از آن استفاده و با مقایسه اعداد و ارقام نمایشی روی آن با هم رقابت کنند. در نتیجه این امر، بچه ها برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی خود انگیزه بیشتری خواهند گرفت.

گجت یاد شده با استفاده از بلوتوث به دیوایس هایی با پلتفرم های اندروید و iOS وصل می شود و اپلیکیشنی دارد که اطلاعات دستگاه را برای کودکان معنی می کند تا از وضعیت خود مطلع شوند. در ضمن امکاناتی همانند گام شمار یا انواع چالش ها را نیز دارد و به افراد اجازه می دهد تا با دوستان خود رقابت کنند یا با آنها هم تیم شوند و چالش ها را به پایان برساند.

اپلیکیشن یاد شده، همچنین موضوع کالری ها را نیز به صورت بازی به کودکان می آموزد، مثلا از آنها می خواهد تا با فعالیت های ورزشی گوناگون مقدار کالری که در یک پیتزا وجود دارد را بسوزانند تا هر بار که قصد میل کردن این خوردنی خوشمزه را داشتند این موضوع به آنها یادآوری شود.

از دیگر موارد جالب در مورد این نرم افزار و دستبند نیز می توان به شبکه اجتماعی به نام Nabi Konnect و سیستمی اشاره کرد که برای فعالیت های مثبت به کودکان جایزه و به آنها اجازه می دهد حیوانات خانگی مجازی بخرند و با غذا دادن و مراقبت از آنها سرگرم شوند.

در آخر هم باید اشاره کنیم، دستبند Nabi Compete به همراه دو بند با قیمت 39.99 دلار عرضه می گردد و رنگ های متنوعی دارد.

منبع : digiato.com
451
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید