بخوانید از فواید برگ چغندر

اگر تاکنون از آن استفاده نکرده اید و آشپزخانه شما رنگ این گیاه را به خود ندیده است. همین حالا وقت آن است که آن را به مواد غذایی مصرفی خانواده اضافه کنید. این سبزی در بین سایر سبزیجات از مقدار بالایی نیترات برخوردار است که در کاهش فشار خون بسیار مفید است.

در هنگام ورزش اکسیژن کافی را برای شما فراهم می کند و بهبود عملکرد ورزشکاران را نیز در پی دارد. بر اساس گزارش USDA National Nutrient Database یک فنجان برگ چغندر پخته 716% ویتامین k ، 214% ویتامینA ، 53% ویتامینC ، 38%منیزیوم، 29%منگنز، 27% پتاسیم،22%آهن و 1.7% ویتامین E مورد نیاز روزانه را تامین می کند. برگ چغندر حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان های لوتئین، کولین، آلفا و بتاکاروتن و زئاگزانتین است .

مصرف مداوم و کافی از این گیاه در سلامتی بسیار موثر است و از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند. اثرات درمانی این گیاه در چاقی، دیابت، بیماری های قلبی، پرفشاری خون ، مبارزه با برخی سرطان ها به دلیل داشتن کلروفیل، تحکیم استخوان ها و پیشگیری از استئوپرز به وضوح به اثبات رسانده شده است.

32-2

برای اینکه در تمام فصول سال بتوانید از آن استفاده کنید می توانید آن را در فریزر نگه دارید. راههای استفاده از آن بسیار ساده است . می شود به ترکیب سالاد و ماست اضافه کرد، به عنوان سبزی آش مصرف شود و البته به همراه کاهو در ساندویچ خود از آن استفاده کنید.

هشدار: اگر داروی وارفارین استفاده می کنید در مصرف آن احتیاط کنید.

منبع : سلامت دیجیتال
577
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید