برای کاهش علائم پیری «گیاه خار مریم» مصرف کنید

متخصص طب سنتی با اشاره به خواص درمانی گیاه خار مریم گفت: این گیاه در کاهش علائم پیری بسیار مؤثر است و نقش مهمی در سم‌زدایی بدن به ویژه کبد دارد.
محمدجواد اسلامی‌پور با اشاره به خواص درمانی گیاه خار مریم اظهار داشت:‌ این گیاه نوعی آنتی‌اکسیدان قوی به شمار رفته و از بدن در برابر آسیب‌های سلولی ایجاد شده از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.
وی افزود: ماده‌ای به نام گلوتاتیون موجود در خار مریم، نقش عمده‌ای در سم‌زدایی کبد ایجاد می‌کند همچنین این گیاه از سنگ صفرا پیشگیری کرده و حتی این بیماری را درمان می‌کند.
به گفته وی، مصرف گیاه خار مریم در مقابله با سرطان پروستات، سینه و رحم موثر بوده و رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد؛ مصرف این گیاه نیز اثربخشی داروهای مربوط به شیمی‌درمانی را بیشتر می‌کند.
متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف گیاه خار مریم، مقاومت انسولین در بیمارانی که از نوع دیابت 2 رنج می‌برند را کاهش می‌دهد، همچنین کلسترول مفید خون را بیشتر کرده و در درمان اختلالات فوق‌کلیوی و سندروم روده ملتهب تأثیرگذار است.
اسلامی‌پور با اشاره به اینکه خار مریم یکی از بهترین گیاهان محافظ کبد بوده، خاطر نشان کرد: خاصیت خنثی کردن رادیکال‌های آزاد، خاصیت ضداکسیدان و محافظت کبد از مواد شیمیایی داروها از بهترین ویژگی‌های گیاه خار مریم به شمار می‌رود لذا مصرف آن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها توصیه می‌شود
منبع : فارس
712
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید