بهترین جملاتی که می توانید به یک دوست غمگین و ناراحت بگویید

کلمات و جملاتی وجود دارند که برای شاد کردن و خنداندن افراد ناراحت و غمگین جادو می کنند. در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

همه ما دوستان و آشنایان زیادی داریم و ممکن است بسیاری از آن‌ها را هر روز در حالی ببینیم که به دلیلی ناراحت هستند. شاد کردن همه آن‌ها مسلماً غیر ممکن است، اما تعداد افرادی که دنیای ما را میسازند و برای ما اهمیت زیادی دارند معمولاً کم هستند. معمولا خانواده، خواهر و برادر و تعدادی از دوستان، همیشه در بالای این فهرست قرار دارند. روز ما با آن‌ها شروع می‌شود و پایان میپذیرد و حتی در طول روز ممکن است ما را به خود مشغول کنند. شما هرگز دوست ندارید آن‌ها را افسرده و غمگین ببینید. تحمل قیافه ناراحت و اندوهگین عزیزان برای شما بسیار سخت است، و شما حاضرید هر کاری بکنید تا لبخند دلنشین را به چهره شان بازگردانید. اما گاهی اوقات چند کلمه دلگرم کننده می‌تواند تأثیر بیشتری از کارهای دیگر شما داشته باشد و حتی روحیه آن‌ها را به طور کامل عوض کند. چیزی که بسیار مهم است این است که وقتی به فردی که به شما بسیار نزدیک است می‌خواهید دلگرمی دهید بگذارید چشم و قلبتان این دلگرمی را برساند. این بسیار مهم است که آن‌ها بتوانند در پشت صحبت‌های شما، احساسات و عواطف واقعی را کشف کنند و حرفی که از صمیم قلب گفته نشود، تأثیر منفی خواهد داشت. در اینجا با بهترین کارهایی که در این شرایط می‌توانید انجام دهید آشنا شوید:

 

10- هیچ‌چیزی نگویید

 

این مسلماً از موارد دیگر متفاوت است، چون در فهرست چیزهایی که باید به فرد افسرده بگویید، حرف زدن اولین چیزی است که به ذهن می‌رسد. گاهی اوقات، حضور شما مهم‌ترین چیز برای دوستتان است. اگر هیچ‌کدام از حرف‌های شما، نمی‌تواند او را آرام کند، سعی کنید با حضور خودتان او را خوشحال کنید. حتی اگر او از شما درخواست نکند که به نزدش بروید، شما باید این کار را بکنید. زمانی که دوستان و یا افراد نزدیک شما به دلیلی احساس ناراحتی می‌کنند، به دلیل ارتباط نزدیک خود با ایشان می‌توانید متوجه این وضعیت روحی آن‌ها بشوید. تنها پیش او بروید و کنارش بنشینید و هیچ کاری انجام ندهید. می‌توانید برای او چای دم کنید اما حرف نزنید. باور کنید این کار خیلی موثر است. در پایان از این که توانستید زمانی که عزیزتان به شما نیاز دارد در کنار او باشید، خیلی احساس بهتری خواهید داشت.

 

9- بگذار کمکت کنم

 

اگر چه گفتن این جمله باعث نمی‌شود وضعیت دوست شما تغییر کند، اما به او دلگرمی می‌دهد که برای کمک به او آماده هستید. شما میدانید ممکن است نتوانید به او کمکی بکنید، چون عاملی که او را ناراحت کرده است تحت کنترل شما نیست. شما نمی‌توانید کاری در این زمینه انجام دهید و حتی فرد نزدیک شما هم ممکن است این را بداند اما چه اشکالی دارد چیزی بگویید که احساس بهتری به او بدهد؟ این سه کلمه می‌تواند به او انگیزه دهد که مشکلش را با شما در میان بگذارد و حتی اگر نتوانید در مورد آن کاری انجام دهید، به خاطر کمکی که به او پیشنهاد کرده‌اید، از شما سپاسگزار خواهد بود.

 

8- تو در این مسئله تنها نیستی

 

در مشکلی که برای دوستتان پیش‌آمده خود را شریک بدانید. در اینجا دیگر تنها حرف زدن کافی نیست، بلکه حتی اگر نمی‌توانید مسئله را به طور کامل حل کنید، عملاً باید کاری انجام دهید. همه ما انسان هستیم و در هنگام مشکلات احساس تنهایی و ناامنی می‌کنیم و نیاز به کسی داریم تا در شرایط سخت در کنارمان باشد. به دوستتان بگویید که می‌خواهید در کنارش باشید و او از شما سپاسگزار خواهد بود. فراموش نکنید این کار پیوند دوستی‌تان را چند برابر قوی‌تر می‌کند.

 

7- تو را رها نمی‌کنم

 

وقتی فردی غمگین است، تقریباً توانایی فکر کردن منطقی را از دست می‌دهد. ممکن است به دوستتان بگویید که از صمیم قلب می‌خواهید به او کمک کنید، اما او از شما کناره بگیرد و بخواهد او را تنها بگذارید، اما هرگز او را کاملاً تنها نگذاشته و در کنارش بمانید. به او بگویید او را تحت هیچ شرایطی تنها نمی‌گذارید تا این که دوباره روحیه‌اش شاد شود. محکم باشید و این را سرسختانه بگویید. ممکن است او اولین مرتبه موافقت نکند اما صبوری به خرج دهید و با او بمانید. در نهایت ممکن است تسلیم شده و احتمالاً چیزی که آزارش می‌دهد را با شما در میان بگذارد.

 

6- حرفت را بزن!

 

شما می‌دانید که دوست شما از حرف‌های غیرمنطقی یا بیش از حد غلوآمیز  خوشش نمی‌آید، پس با او به شیوه خودش رفتار کنید. بیش از حد دلسوزی نکنید یا سعی نکنید خود را خیلی نگران نشان دهید. رو راست باشید و به او بگویید هر چه در ذهن دارد و دلش می‌خواهد بگوید. چون دوست شما از پیله کردن خوشش نمی‌آید، احتمالاً به زودی به حرف آمده و مشکلش را با شما در میان می‌گذارد. در برخورد با او زیاد بی‌احساس نباشید، حتی رک‌ترین افراد نیز به کمی عشق و مراقبت در هنگام غمگینی نیاز دارند.

 

5- کجاست اون کسی که من می‌شناختم؟

 

با گفتن این جمله می‌توانید خنده را در گوشه لب فرد ببینید. این جمله برای افراد همه سنین فوق‌العاده عمل می‌کند. فرد غمگین بلافاصله متوجه می‌شود این تلاش عمدی برای خنداندن اوست چون شما به او اهمیت می‌دهید. او به تله شما می‌افتد و شما به هدف خود که شاد کردن اوست می‌رسید.

 

4- می خواهی سرت را روی شانه من بگذاری؟!

 

این کار هم در خانم‌ها و هم آقایان تاثیر زیادی دارد. همه ما میدانیم خانم‌ها احساسی تر هستند بنابراین بلافاصله تسلیم می‌شوند اما آقایان نیز نیاز به فرد مورد اعتمادی دارند که مشکلشان را با او در میان بگذارند. ممکن است فرد واقعاً سرش را برای گریه روی شانه شما نگذارد، اما درد درون سینه‌اش از بین می‌رود یا حداقل باعث می‌شود ناراحتی‌اش را بیرون بریزد.

 

3- چقدر زیبا شدی!

 

به دوستتان بگویید با این چهره غمگین چقدر زیبا شده است. او ابتدا در ظاهر عصبانی می‌شود اما سپس نمی‌تواند جلوی لبخندش را بگیرد. ایده خوبی است که احساس فرد غمگین را بهتر کنید. هر دختری همیشه دوست دارد این جمله را بشنود. او می‌داند هنرپیشه سینما نیست که با ریختن چند قطره گلیسیرین زیباتر شود و می‌داند چقدر ظاهرش به هم ریخته است، اما همین که کسی حتی در بدترین لحظات به او توجه می‌کند، او را شاد می‌کند. این همه چیزی است که ما می‌خواهیم، این‌طور نیست؟

 

2- من کمک یار تو هستم

 

این جمله نیز به ویژه در مورد خانم‌ها موثر است. خانم‌ها دوست دارند قبل از حرف زدن، مورد توجه قرار بگیرند و مسلماً سزاوار عشق شما باشند. این جمله را بگویید تا ببینید او فوراً به شما اعتماد می‌کند. سرّ این جمله در این است که هر قدر جمله‌ای که استفاده می‌کنید لطیف‌تر باشد، احتمال بیشتری دارد که او را شاد کنید.

 

1- بغل می‌خواهی؟!  

 

این کار آن‌قدر راحت است که ممکن است آن را فراموش کرده باشیم، اما هیچ دارویی توسط بشر اختراع نشده است که برای یک فرد افسرده و ناراحت، از در آغوش کشیده شدن بهتر باشد . آغوش گرم گاهی اوقات همه چیزی است که فرد به آن نیاز دارد تا از درد درون رها شود. این راهکار هم برای خانم‌ها مؤثر است هم آقایان. دفعه بعدی که دوستتان را غمگین می‌بینید، فقط او را در آغوش بگیرید.

منبع : wiki.5040.ir
725
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید