بهترین روغن‌ها برای طبخ غذا

ک متخصص طب سنتی گفت: روغن زیتون, روغن بادام شیرین و روغن کنجد از بهترین روغن‌های برای طبخ غذا هستند و روغن‌هایی که از چربی و پیه حیوانات تهیه می‌شود, مانند روغن کوهان شتر و دنبه مناسب برای طبخ نیستند.
مهدی یوسفی درباره بهترین روغن از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت: روغن‌ها از دیدگاه طب سنتی برای تامین انرژی بدن اهمیت دارند.
به گفته وی روغن زیتون, روغن بادام شیرین و روغن کُنجد از بهترین روغن‌های برای طبخ غذا هستند و روغن‌هایی که از چربی و پیه حیوانات تهیه می‌شود, مانند روغن کوهان شتر و دنبه مناسب برای طبخ نیستند.
خواص روغن گردو
این متخصص طب سنتی افزود: روغن گردو دارای طبع گرم و خشک است که برای رفع بیماری‌های سرد و تر بسیار مفید است. این روغن برای رفع دردهای مفصلی, درد گودی لگن و مفصل ران بسیار مناسب است.
خواص روغن نخود
یوسفی عنوان کرد: روغن نخود دارای طبع گرم و خشک بوده که مقوی قوای جنسی است و قوت نفوذ آن در بدن زیاد است و برای رفع مشکلات جنسی مفید است. روغن نخود مخلوط با سیاه دانه برای رفع دردهای ناشی از سردی بسیار مفید است.
وی ادامه داد: روغن نخود همراه با سیاه دانه برای رفع سردی رحم و دردهای قاعدگی بسیار مفید است. مالیدن آن بر روی رحم به رفع سردی رحم و باردار شدن و رفع دردهای دوران قاعدگی کمک می‌کند.
خواص روغن زیتون
این متخصص طب سنتی بیان داشت: روغن زیتون برای رفع قولنج‌ها و درد کمر ناشی از ازدیاد رطوبت در بدن مفید است. مالیدن آن بر صورت به زیبایی رنگ چهره کمک می‌کند.
خواص روغن شِوید
یوسفی اضافه کرد: روغن شِوید دارای طبیعت گرم و خشک است و برای رفع دردهای آرتروز‌ و دردهای مفاصل بسیار مناسب است, در تحلیل باد و نفخ نیز بسیار مفید است.
وی خاطرنشان کرد: خیلی از دردها در بدن به دلیل وجود باد در بدن است, دردهای رحمی, گرفتگی‌های مفاصل همه به نوعی ناشی از بادها و نفخ در بدن است که بیشتر به دلیل روش غلط زندگی ایجاد می‌شود.

منبع : تسنیم
582
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید