بوهای بدن که هرگز نباید نادیده گرفته شوند

قبل از هرچیز باید رک بگوییم که بوی عرق هرگز بوی خوشایندی نیست .بخش هایی در بدن هستند که بوی قوی تری از مو، پشت و سینه دارند. مثل زیر بغل و موهای ناحیه تناسلی. Scott Sullivan از دانشگاه کارولینای جنوبی می گوید : بوی بد در بدن می تواند بدلیل مشکلات گوارشی باشد که ناشی از تغییر عادت غذایی و دریافت فیبر بالاست .

افرادی که با دهان باز می خوابند چون بزاق دهانشان خشک می شود ، دیگر بزاق نمی تواند کار پاکسازی دهان را انجام دهد. بنابراین بوی نامطبوعی در دهان ایجاد می گردد . در این خصوص حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر مشکل بیماری های لثه و دندان نداشته باشید می توان علت را در عفونت های سینوسی ، ریه، برونشیت وحتی مشکلات کلیه و کبدی جستجو کرد.

بوی میو ه ای در دهان این مطلب را می رساند که در بدن کتون زیاد تولید شده است که بدلیل مصرف پروتئین بالا و کربوهیدرات کم در رژیم غذایی است . نکته مهم این است که این بو در دهان نشانه بیماری دیابت نیز می تواند باشد که جدا نیاز به پیگیری دارد.

ادرار معمولا بوی کمی دارد، بویی شبیه به آمونیاک .چنانچه بوی شدید ادرار را احساس می کنید و هنگام دفع سوزش و درد احساس می شود باید حتما به پزشک مراجعه شود تا درمان آنتی بوتیک شروع شود . اگر درد ندارید ، علت تغییر عادت غذایی است و اگر بوی مارچوبه احساس شد بدلیل کم آب بودن بدن شماست.

ممکن است ترشحات واژینال بویی شبیه ماهی خام بدهد که علت آن عفونت های قارچی است .در هر صورت عفونت های قارچی و باکتریایی در ناحیه گفته شده می تواند بوی نامطبوع را سبب شود که نیاز به مراجعه به پزشک را ضروری می کند . اجسام خارجی نیز می توانند سبب ایجاد بوهای ناخوشایند در این نواحی شوند که این عفونت ها همراه با تب هستند .

منبع : سلامت دیجیتال
698
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید