بیماری‌هایی که با ورزش منظم قابل درمان است

این که گفته می‌شود غذا در واقع نوعی داروست، درست است. بسیاری از افراد با مصرف موادغذایی از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می‌کنند. محققان می گویند همان گونه که ماده غذایی می‌تواند به عنوان دارو عمل کند، ورزش نیز مانند دارو عمل می‌کند.‏ورزش می‌تواند ناراحتی‌های تنفسی مانند آسم و همچنین افسردگی را حتی موثرتر از دارو درمان کند.

برخی از بیماری‌هایی که با ورزش منظم قابل درمان است، به نقل از «Prevention» به قرار زیر می باشد .

یبوست
ورزش منظم باعث می‌شود غذا سریع از طریق روده بزرگ عبور کند و این امر مانع جذب آب می‌شود. زمانی که مدفوع سفت می‌شود، فرد دچار یبوست می‌شود. ورزش می‌تواند عضلات روده‌ها را تحریک کند و در نتیجه دفع مدفوع راحت‌تر می‌شود.
مشکلات سیستم گوارشی
ورزش منظم سیستم گوارشی را سالم نگه می‌دارد به ویژه اگر غذاهای حاوی فیبر نیز مصرف شود.
اختلالات خواب
ورزش‌هایی مانند یوگا بی‌خوابی را درمان می‌کند و کیفیت خواب را افزایش می‌دهد.
ناتوانی جنسی
این مشکل می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد اما اگر مشکل به دلیل کاهش گردش خون در ناحیه تناسلی باشد، می‌توان با انجام دادن ورزش منظم این مشکل را تا حدی برطرف کرد.

افسردگی
نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، افرادی که تحت درمان افسردگی قرار دارند، با ورزش منظم سریع‌تر درمان می‌شود. این امر مانع پیشرفت افسردگی می‌شود.

استرس کورتیزول
استرس کورتیزول به افزایش میزان کورتیزول در بدن منجر می‌شود. اختلال ضربان قلب، فشارخون و میزان کلسترول با افزایش‌ میزان استرس ارتباط دارد. در این میان با ورزش می‌توان بر این نوع استرس غلبه کرد.
مشکلات تنفسی
آیا می‌دانستید که بسیاری از افرادی که مشکل تنفسی دارند با انجام ورزش‌های هوازی و رزمی بر این مشکل غلبه می‌کنند؟
کمردرد
افرادی که تحرک ندارند یا کم‌تحرک هستند دچار کمردرد می‌شوند. برخی ورزش‌ها می‌تواند مانع بروز کمردرد شود از جمله نرمش‌های کششی.
مشکل ضربان قلب و گرفتگی رگ‌ها
ورزش می‌تواند ضربان قلب را افزایش دهد و باعث بهبود جریان خون شود.

منبع : روزنامه خراسان
542
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید