تماشا کنید: شبیه سازی چرخه آب و هوایی عجیب پلوتو توسط ناسا

پیش از این ناسا تصاویری واضح مربوط به شرایط آب و هوای پلوتو منتشر کرده بود که در این تصاویر شاهد چرخه‌ای عجیب از یک سیاره‌ی دوردست بودیم. حال این سازمان ویدئویی را با مضمون شبیه‌سازی شرایط آب و هوایی این سیاره منتشر کرده است.

ناسا برای پاسخ به این سئوال ویدئویی را منتشر کرده است. این ویدئو یک فایل شبیه‌سازی از آب و هوای منظومه‌ی شمسی (به خصوص شعله‌های خورشید، باد و دیگر شرایط) در پیرامون سیاره‌ی پلوتو بوده که توسط فضاپیمای New Horizons ضبط شده است.

nasa solar system ناسا

در این ویدئو برای مشخص کردن چرخه‌ی آب و هوایی، از رنگ‌ها استفاده شده که هر کدام از رنگ‌ها مشخص کننده‌ی چگالی، دما و فشار پلاسما خروجی است؛ خروج پلاسما به آرامی و شبیه به مارپیچ بوده و با فوران‌های بسیاری همراه است که درنهایت امواج ضربتی را ایجاد می‌کند. (در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است)

البته شبیه‌سازی هنوز تکمیل نیست و تیم‌های دیگری شبیه‌سازی مشابهی را با نتایج متفاوت منتشر کرده‌اند. اگرچه زمانی به پاسخ بسیاری از سئوال‌های مبهم دست می‌یابیم که فضاپیمای New Horizons شرایط آب و هوایی نهایی پیرامون خود را ارسال کند؛ سپس ناسا با این اطلاعات یک شبیه‌سازی کلی و دقیق ارائه خواهد کرد.

منبع : سایت زومیت
642
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید