تهیه صندل مناسب با این روش ها

برای خرید صندل مناسب چه ویژگی هایی را باید در نظر داشته باشیم و یک صندل مناسب چه ویژگی هایی دارد ،صندل های طبی و مخصوص چه فرقی با دیگر صندل ها دارند ؟اگر قصد تهیه صندل دارید از این روش ها کمک بگیرید

اگر پاهایتان مستعد ورم کردن و تاول زدن هستند، بهتر است که از صندل‌های پلاستیکی استفاده نکنید.

در فصل گرم سال، مردم نه تنها به فکر تهیه لباس‌های خنک تابستانی می‌افتند بلکه خرید یک جفت صندل را نیز در برنامه خود می‌گنجانند. صندل‌های تابستانی علاوه بر زیبایی و راحتی باعث خنک شدن پاها می‌شوند و از عرق کردن، بو گرفتن و حتی تاول زدن آنها جلوگیری می‌کنند. صندل‌ها در طرح‌ها و شکل‌های مختلف تولید می‌شوند از مدل تمام بند گرفته تا مدل‌های چرمی وگلادیاتوری و همه می‌دانیم که انتخاب صندل مناسب و شیک به اندازه کفش‌ها اهمیت دارد.

درست همانند کفش‌های دیگر، برخی از خانم‌ها، صندل‌های کفه تخت و یا اسپرت را دوست دارند و عده‌‌ای نیز صندل‌های پاشنه‌ بلند و یا لژ‌دار را ترجیح می‌دهند، خوشبختانه تنوع صندل‌ها آنقدر زیاد است که می‌تواند هر دو گروه سلیقه‌ای را به راحتی نگه دارد.

صندل‌های گلادیاتوری

این صندل‌ها هم به صورت بدون پاشنه و تخت و هم به صورت پاشنه بلند تولید می‌شوند. طرح و مدل آنها از سبک‌های رومی باستان گرفته شده است و به همین علت به آنها صندل‌های گلادیاتوری می‌گویند. این صندل‌ها شامل بندهایی هستند که به صورت افقی در کنار هم قرار می‌گیرند و چون بسیار منحصر به فرد هستند و البته توجه زیادی را جلب می‌کنند، همواره این شکل از صندل‌ها طرفداران بیشتری دارند.

این شکل از صندل‌ها بسیار فانتزی هستند در کنار شلوار جین نیز زیباتر می‌شوند. برخی از خانم‌ها از این صندل‌ها به همراه دامن‌ها و شلوارک‌های کوتاه استفاده می‌کنند.

صندل‌های پاشنه‌دار

این شکل از صندل‌ها بی‌شک باعث زیباتر به نظر رسیدن پاها می‌شوند در واقع اگر قصد دارید پاهایتان کشیده و زیبا به نظر برسند، باید از صندل‌ها و کفش‌های پاشنه‌بلند استفاده کنید. این سبک از صندل‌ها برای لباس‌های کوتاه مناسب‌‌ترند.

صندل‌های تخت و بدون پاشنه

خانم‌هایی که دوست دارند کفش‌های بسیار راحت به پا کنند، معمولا تابستان‌ها به سراغ صندل‌های تخت و بدون پاشنه می‌روند. این صندل‌ها نیز در کنار شلوارهای جین و دامن‌های اسپرت کوتاه بسیار شیک به نظر می‌رسند. هر ساله انواع مختلفی از این صندل‌ها تولید می‌شوند و طرفداران بسیاری دارند.

انتخاب صندل مناسب برای فصل گرم

بهترین و مناسب‌ترین انواع کفش‌ها و پاپوش‌ها برای فصل تابستان، بدون شک صندل‌ها هستند. صندل‌ها در طرح‌ها و شکل‌های مختلف ارائه می‌شوند فقط باید بدانید که کدام‌یک را بیشتر ترجیح می‌دهید. به هنگام خرید صندل موردنظرتان همواره به این نکات توجه کنید که آیا این صندل با سبک و سلیقه شخصی شما مطابقت دارد، آیا با به پا کردن آنها احساس راحتی می‌کنید و اینکه آیا این صندل می‌توانند با توجه به شکل و مقدار مصرف آنها دوام بیاورند؟

اگر از صندل فقط برای پیاده‌روی کردن استفاده می‌کنید، اصلا سراغ صندل‌های فانتزی با بندهای بسیار نازک نروید. صندل‌های لاانگشتی نیز برای این منظور مناسب نیستند، چرا که در آنها احساس راحتی نخواهید کرد و بهتر است که سراغ صندل‌های راحت با پاشنه‌های تخت بروید. برخی از صندل‌ها صرفاً جنبه زیبایی دارند و در مهمانی‌ها جلب توجه می‌کنند و هیچگاه برای انجام فعالیت‌های عادی روزمره مناسب نیستند.

صندل‌‌های کفه پلاستیکی برای کنار دریا بسیار مناسب هستند. صندل‌های بند‌دار برای پیاده‌روی در بعدازظهر بسیار مناسب هستند. مسلماً برای چنین مواقعی نمی‌توان از صندل‌های پاشنه‌دار استفاده کرد چرا که هیچکس دوست ندارد در این فصل از سال، دچار تاول و یا زخم شدن پاهایش شود.

اگر پاهایتان مستعد ورم کردن و تاول زدن هستند، بهتر است که از صندل‌های پلاستیکی استفاده نکنید. صندل‌های ورزشی برای مقابله با گرمای تابستان و حفظ سلامت و راحتی پاها بسیار مناسب هستند. این صندل‌ها از مواد باداوم ساخته شده‌اند و معمولاً ترکیبی از چرم و پلاستیک هستند. اغلب این صندل‌ها ضد آب هستند و برای پیاده‌روی و تفریح در کنار دریا نیز مناسب هستند.

صندل‌های تا مچ پا

این نوع از صندل در قسمت انگشت پا باز هستند و بعد از لبه‌ها بالا می‌آیند و تا قوزک پا بسته می‌شوند. این صندل‌ها نیز خاص و منحصر به فرد هستند و با دامن و پیراهن ست می‌شوند. این سبک از صندل‌ها برای مهمانی‌ها نیز بسیار مناسب هستند.

صندل‌هایی مخصوص ساحل و استخر

این نوع از صندل‌ها مخصوصاً ساحل و استخر هستند. بسیار فانتزی هستند کفه بسیار نرم و معمولا دو بند باریک دارند. مدل‌‌های متداول این صندل‌ها عموماً تخت و بدون پاشنه هستند، اما انواع لژ‌دارشان نیز طرفداران بسیار دارد.

بایدو نباید‌هایی در مورد خرید صندل

هیچگاه به هنگام خرید صندل زیبایی را به راحتی ترجیح ندهید. یک صندل فوق‌العاده باید هر دو ویژگی را داشته باشد.
برای خرید یک صندل، سعی کنید مبلغ زیادی را هزینه نکنید.
برای خانم‌های کوتاه قد، صندل‌های پاشنه‌دار مناسب است تا کمی بلندتر به نظر برسند.
به هنگام استفاده از صندل‌ سعی کنید به زیبایی و آراستگی پاها و ناخن‌ها‌یتان و رعایت نکات بهداشتی اهمیت بیشتری بدهید تا صندل‌هایتان جلوه زیباتری پیدا کنند.

منبع : ماهنامه دنیای زنان
655
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید