توصیه طب سنتی برای مو استفاده از این گل

گل سرشور در چه مواردی برای ما مفید است و چه خاصیت هایی برای موها می تواند داشته باشد همانگونه که از نام آن پیداست برای شستن موی سر استفاده می شود توصیه طب سنتی برای تقویت مو استفاده از گل سرشور است

سید جواد علوی اظهار داشت: در واقع نوره گذاشتن یک نوع شیمی درمانی سالم و طبیعی بدون عوارض است.

به گفته وی برای بهره بردن از خاصیت نوره مورد نظر روایات، نورۀ اصلی که غیر صنعتی است باید تهیه شود.

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: به جای شامپو و صابون‌های شیمیایی که در دراز مدت بر روی پوست و مو تأثیرات نامناسبی می گذارند استفاده از نوع طبیعی‌تر و گیاهی آن توصیه می‌شود.

علوی ادامه داد: گِل سرشور نرم کننده و حالت دهندۀ طبیعی موی سر و همچنین ضد چربی و ضد ریزش مو، ضد آکنه، کهیر، خارش و قرمزی پوست است.

وی اضافه کرد: از گِل سرشور برای رفع عرق سوز شدن بدن کودکان نیز استفاده می‌شود. از موارد دیگر استفاده آن تهیه ماسک صورت برای جوش و لک است. مالیدن گِل سرشور به روی پوست باعث لطافت و شفاف شدن پوست می‌شود.

این کارشناس طب سنتی گفت: پس از شستشوی سر می‌توان این ماده را در ظرفی با آب گرم طوری که گِل مانند شود, مخلوط کرده و حدود پانزده دقیقه روی سر گذاشت و سپس شست.

علوی درباره نوع لیف شست و شو و تاثیر آن بر پوست افزود: لیف پشمی، روشور و کیسه باعث لطافت و شفافیت پوست و خارج کردن مواد زائد زیر پوست، باز شدن منافذ، دفع مناسب مواد زاید از بدن، در نتیجه، سلامت و شادابی پوست و بدن می‌شود. کیسه کشیدن یک نوع پیلینگ و لایه برداری طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از سدر و حنا در حمام باعث نرمی، لطافت و ضد عفونی کردن پوست و مو می‌شود. در فرهنگ سنتی و دینی ما تأکید زیادی بر این دو گیاه بهشتی شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم
527
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید