توصیه هایی برای شاد زیستن

چطور خوشحال باشیم؟
شادی و خوشحالی مانند اشعه های خورشید به ما انرژی می دهد و باعث درخشش ما خواهد شد. اگر تصور می کنید شادی واژه ای است که هرگز در دایره لغات شما وجود ندارد، در این باره بیشتر بیندیشید. توجه به نکات زیر به شما نشان می دهد که چطور می توانید جرقه های شادی را در زندگی خود وارد کنید.
لبخند بزنید
یک لبخند در روز همه احساسات نامطبوع را از شما دور می کند. این عادت تکراری افراد خوشحال است که شما هم می توانید آن را امتحان کنید. لبخند شما به دیگران نشان می دهد که فردی مثبت و شاد هستید و به نوعی طراوت و شادابی را برایتان به ارمغان می آورد. به علاوه باعث نزدیکی بیشتر شما به سایرین خواهد شد.
▪ مثبت بیندیشید
اگر همواره فردی محزون و افسرده هستید که افکار ناراحت کننده ای در سر دارید و تصورتان بر این است که از بدو تولد، انسان ناکامی بودید، برای داشتن احساس شادی و نشاط لازم است که مثبت بیندیشید؛ یعنی تمام افکار منفی و بدبینی را از خود برانید.
با دوستان خود صحبت کنید
آیا امروز، روز کاری بدی داشته اید؟ می توانید راجع به آن با دوستان نزدیک خود صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که از غم و اندوه و سوگ خود با دیگران حرف می زنند، نسبت به افرادی که احساسات خود را مهار می کنند احساس بهتری دارند. استرس بیش از حد به شما آسیب می رساند و خوشحالی را از بین می برد. بنابراین دفعه بعد که احساس کردید دنیا روی سرتان خراب شده، برای یک گپ صمیمانه نزد یکی از دوستان خود بروید.
▪ کاری را انجام دهید که دوست دارید
آیا از انجام کاری که آن را دوست ندارید، لذت می برید؟ مسلماً خیر. همه ما این شانس را نداریم که شغل دلخواه خود را داشته باشیم، ولی شما می توانید فعالیت مورد علاقه تان را در اوقات فراغت خود انجام دهید. در حقیقت کارهای مورد علاقه افراد قلمرویی است که در آنجا می توانند احساس خوشحالی بیشتری داشته باشند.
● این موارد را نیز در نظر داشته باشید، چون باعث تقویت احساس شادی شما خواهد شد:
– سعی کنید بیش از واقعیت خود را شاد نشان دهید.
– به ازای هر گونه مهربانی و کمک دیگران، به شخص دیگری کمک کنید.
– زمانی در روز را به تفکر و عبادت بپردازید.
– به افراد نیازمند یاری برسانید.
– ورزش منظم را در برنامه خود جای دهید.
– نوزادی را که تازه متولد شده بغل کنید و ورود او را به جهان خوشامد بگویید.
– در زمان حال زندگی کنید. آینده را به آینده واگذارید.
به هر حال همه ما می توانیم شاد باشیم، اگر سعی کنیم و در این زمینه سخت بکوشیم. بنابراین هرگز نگویید که شادی تنها یک واژه دور و دست نیافتنی است. خوش باشید و آن طور که دوست دارید زندگی کنید.

 

منبع : vista.ir
558
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید