توصیه های طب سنتی برای درمان بیماری‌های معده


توصیه های طب سنتی برای درمان بیماری‌های معده

یک کارشناس طب سنتی گفت: نمک پیش از غذا می‌تواند رطوبت و سرمای معده را از بین ببرد چرا که این تَری در معده سستی و کم تحرکی را بروز می‌دهد و فرد دچار سوءهاضمه خواهد شد و هرچه غذا می‌خورد احساس سیری پیدا نمی‌کند.
سید جواد علوی درباره نکات مفید برای دفع مشکلات معده اظهار داشت: اگر غذاخوردن با موسیقی مناسب همراه باشد باعث هضم بهتر در معده و کارایی بیش‌تر جذب غذا برای رشد و تقویت بدن می‌شود.
موسیقی در بازگرداندن سلامتی افراد بیمار بسیار کمک کننده است
به گفته وی موسیقی مناسب نقش مهمی در حفظ سلامت دارد، همچنین برای برگرداندن سلامتی, روش بسیاری از حکما در درمان بیماران با صداهای خوش و مطبوعی بوده که قوت بدن را افزایش و دردهای ناشی از بیماری را کاهش می‌داده است.
خوردن دارچین برای رفع اشکالات معده و روده بسیار مفید است
این کارشناس طب سنتی ادامه داد: خوردن دارچین چه به صورت پاشیدن روى غذا، چه به گونه جوشاندن و دم کردن که مثل چاى تهیه می‌کنند برای رفع اشکالات معده, روده بسیار مفید است, دارچین پزنده غذا و لینت دهنده مزاج بلغمى‌ها و سردمزاج‌هاست و یبوست را در این افراد از بین می‌برد.
نمک پیش از غذا برای هضم غذا بسیار مفید است
علوی اضافه کرد: طبیعت نمک گرم و خشک است که می‌تواند رطوبت و سرمای معده را از بین ببرد. با توجه به اینکه مزاج سرد و تر مزاجی است که به همراه خود سستی و کم تحرکی را به دنبال دارد، بنابراین هر چه معده به سمت سردی و رطوبت برود، تنبل تر می‌شود و در هضم غذا و نیز ارسال احساس سیری کندتر عمل می‌کند.
وی ادامه داد: وجود سردی و تری در معده موجب می‌شود که بعد از خوردن غذا احساس سنگینی و گاهی نفخ شدید در فرد عارض شود.
این کارشناس طب سنتی بیان داشت: خوردن کمی نمک پیش از صرف غذا باعث می‌شود, معده قبل از غذا گرم و فعال شود و نیز رطوبت و سنگینی آن از بین برود و آماده هضم کامل غذا شود که این امر از ترش کردن و احساس سوزش سر دل بعد از خوردن غذا جلوگیری و فرد را در حفظ سلامت و بهداشت معده کمک می‌کند.

منبع : تسنیم
457
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید