تکان دادن دست و پا در محیط کار خطر مرگ زودرس را کاهش می دهد!

بسیاری از ما هر روز سرکار می رویم، پشت میز کارمان می نشینیم و یادمان می رود برای داشتن جسمی سالم باید چند لحظه ای میز را ترک کنیم و حداقل در دفتر راهی برویم. شرایط به حدی وخیم است که برخی از ما حتی زحمت جابجا شدن از روی صندلی یا کشیدن دست ها و انگشت ها را به خودمان نمی دهیم. اما آیا شیوه هایی از این دست می تواند در بهبود شرایط جسمانی نقش داشته باشد؟ آیا همین حرکت های کوچک تا حدودی جبران بی تحرکی ما را می کند؟

سبک زندگی امروز ما انسان های عصر ارتباطات و نشستن های طولانی مدت به تدریج ما را به سمت مرگ زودرس می برد؛ زندگی بدون هیچ تحرک خاصی که در یک میز و صندلی خلاصه می شود! اما همین میز و صندلی در شرایطی می توانند این حد از عدم فعالیت ما را جبران کنند. در واقع شما هم اگر جزء خیل پشت میز نشینان تنبل هستید، کم ترین کاری که در طول می توانید انجام دهید این است که در حال نشستن با صندلی خود جابجا شوید یا با انگشتانتان روی میز ضرب بگیرید.
بنا بر نتایج تحقیقی 12 ساله که بر روی نزدیک به 13 هزار زن 37 تا 78 ساله انجام شده، نشان می دهد زنانی که در طول روز 7 ساعت یا بیشتر می نشینند با یک احتمال 30 درصدی زودتر از سایرین از دنیا می روند.اما آن گروه از زنانی که تلاش می کنند مقدار مختصری جابجایی در محیط کار داشته باشند و از اعضای بدنشان استفاده کنند در معرض این خطر نیستند. در واقع، حرکات کوچک پا در همان حال که روی صندلی نشسته اید یا تکان دست می تواند شما را از یک خطر بزرگ دور کند.
بنابراین اگر نمی توانید بلند شوید، پشت میز خود بایستید یا در دفتر کار راه بروید و کمی دست و پای خودتان را حرکت بدهید تا بیشتر و سالم تر زندگی کنید. همین یک کار ساده که خرجی هم روی دست شما نمی گذارد و زمانی هم تلف نمی کند عمری طولانی تر و جسمی شاداب تر به شما هدیه می دهد.

منبع : شفقنا زندگی
531
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید