جشنواره محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی آغاز به کار کرد

این جشنواره به مدت 10 روز تا چهارم دی ماه از ساعت 9 تا 17 در محل باغ موزه گیاهشناسی ملی ایران در حاشیه بزرگراه تهران – کرج ( خروجی پیکان شهر) آماده پذیرایی از بازدید کنندگان است.
وی گفت: در این نمایشگاه 13 شرکت فعال در عرصه تولید و توزیع گیاهان دارویی، تعدادی کارآفرین و چند موسسه دانش بنیان در 35 غرفه انواع فراورده های آرایشی بهداشتی با ترکیبی طبیعی از عصاره ها و اسانس های گیاهی را عرضه کرده اند.
سفیدکن افزود: وجود تقاضای بالا در این بازار موجب شده برخی افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به قاچاق محصولات غیربهداشتی و غیراستاندارد به داخل کشور کنند. برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا مردم از وجود محصولات طبیعی گیاهی تولید داخل آشنایی پیدا کرده و از مصرف محصولات مضر غیربهداشتی خودداری کنند.
سفیدکن ادامه داد: تهیه و تولید فرآورده های آرایشی بهداشتی در داخل کشور ضمن جلوگیری از صادرات گیاهان خام، زمینه افزایش اشتغالزایی در کشور را فراهم می کند.
وی گفت: بخش تحقیقات گیاهان دارویی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع به عنوان متولی پژوهش در عرصه منابع طبیعی با برگزاری این جشنواره سعی در معرفی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی سالم به مردم را دارد تا موجب افزایش سلامت در جامعه شود.

منبع : ایرنا
480
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید