خطرات ناباروری براثر افزایش سن

کارشناسان باروری به شدت نسبت به این مسئله که زنان می خواهند پس از 35 سالگی باردار شوند ابراز نگرانی می کنند، اگرچه برخی زنان پس از 35 سالگی باردار می شوند اما برای بسیاری دیگر با مشکلات زیادی همراه است و علت اصلی این است که باروری زنان پس از 35 سالگی به شدت کاهش می یابد.

درحالی که تعداد زنانی که با داشتن35 تا 39 سال نخستین فرزند خود را به دنیا می آورند، درحال افزایش است، کارشناسان نسبت به خطرات ناباروری براثر افزایش سن هشدار دادند.

دانشمندان هشدار دادند تعداد زنان جوانی که تصمیم می گیرند تولد نخستین فرزند خود را به اواخر دهه 30 موکول کنند بیشتر شده است، این امر خطر ناباروری آنها را به علت بالارفتن سن افزایش می دهد.

باروری یک زن پس از 35 سالگی به شکل چشمگیری کاهش می یابد و تعداد زنانی که به این نتیجه می رسند برای داشتن امید به بارداری باید به درمان IVF روی آورند بیشتر می شود.

مری هربرت متخصص زیست شناسی تولید مثل در دانشگاه نیوکاسل گفت: بسیاری از موضوعات در رابطه با باروری بین 30 تا 40 سالگی کیفیت خود را از دست می دهند، بهترین درمان برای زنان این است که فرزندان خود را پیش از سر رسیدن موعد مقرر به دنیا آورند.

وی افزود: تنظیم خانواده صرفا در زمینه پیشگیری از بارداری نیست بلکه در زمینه تولد فرزندان در زمانی است که بهترین شرایط بدنی را دارید محسوب می شود، از این رو باید نگران زنانی بود که در 35 سالگی هنوز فرزندی به دنیا نیاورده اند.

 

منبع : akairan.com
444
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید