خواب خوب شب چه فوایدی برای ما دارد؟

خواب خوب و کافی برای ما و سلامتمان اهمیت زیادی دارد. در این مقاله مشاهده خواهید کرد یک خواب مناسب چه فوایدی برای شما خواهد داشت.

  • زیباتر به نظر می‌رسید

ما به شما می‌گوییم خواب ‌درمانی ارزان و مؤثر برای زیبایی است، چه در زمان حال و چه در درازمدت. خواب را باید به‌عنوان روش طبیعی درمان زیبایی و جایگزین یا مکملی برای درمان‌های زیبایی در نظر گرفت. بهترین کاری که برای پوستتان می توانید انجام دهید یک خواب شب خوب است.

 

  • کمتر می‌خورید

دانشمندان و داده‌های علمی نشان می‌دهند که کمبود خواب با افزایش گرسنگی و زیادشدن وزن فرد در ارتباط‌اند. در تحقیقی که اخیراً صورت گرفته این مقدار اندازه‌گیری و تأییدشده است.

 

  • تصمیم‌های بهتری می‌گیرید

اغلب افراد زمانی که خواب شب خوبی داشته باشند هوشمندانه‌تر عمل می‌کنند. زمانی که شما با یک تصمیم‌گیری مهم برخورد می‌کنید خواب خوب شب به شما کمک زیادی می‌کند. دانشمندان می‌گویند خواب بهتر تصمیم‌های شما را بهتر می‌کند.

 

  • خاطرات بد را دور می‌کند

اگر اتفاق بدی ذهن شما را درگیر کرده است سعی کنید کمی استراحت کنید. خواب کمک می‌کند از اتفاقات سختی که در بیداری برای شما اتفاق افتاده است دور شوید. مرحله‌ی رؤیا در خواب باوجود ترکیب عصب شیمی خاص خود برای ما نوع درمان در شب را فراهم می‌کند، یک مرهم آرامش‌بخش که فکر اتفاقات بد روز قبل را از ذهن شما دور می‌کند.

 

  • بهتر یاد می‌گیرید

شاید فکر کنید بهترین راه یادگیری بیدار ماندن در کل شب است اما حقیقت این است که اگر کمی بخوابید بهتر یاد می‌گیرید. تحقیقات متعددی نشان می‌دهند استراحت کردن با بهبود کارایی و ارتقای یادگیری شما در ارتباط‌اند.

 

  • می‌توانید اوضاع را بهتر سازمان‌دهی کنید

تابه‌حال دقت کرده‌اید زمانی که خسته هستید چطور یک پاراگراف را بارها و بارها می‌خوانید بدون اینکه چیزی از آن یاد بگیرید؟ مشابه همین موضوع در زمان به‌هم‌ریختگی خانه یا محل کار شما نیز وجود دارد. زمانی که خواب‌آلود هستید تمرکز ندارید و زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانید اوضاع را مرتب کنید. خواب‌آلودگی تمرکز شما را از بین می‌برد.

 

  • رابطه‌ی جنسی بهتری دارید

کمبود خواب شدید عوارض روحی در پی دارد که روی جذابیت و روحیه‌ی فرد تأثیر می‌گذارد. درنتیجه اثر آن به رابطه‌ی جنسی نیز بازمی‌گردد.

 

  • بهتر ورزش می‌کنید

برای رفتن به باشگاه بعد از کارتان خسته‌اید؟ شاید مقصر عادات خواب شما باشد. شاید از نظر روحی خسته باشید، وگرنه خصوصاً زمانی که کارتان پشت میز است نباید خستگی فیزیکی زیادی داشته باشید. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید ورزش کنید شاید بهتر است ساعات خواب شبانه‌ی خود را تغییر دهید.

 

  • راحت‌تر با دیگران کنار می‌آیید

همه‌ی ما می‌دانیم یک خواب بد شب همه‌ی ما را بدخلق می‌کند. به‌مرورزمان این موضوع تأثیر بدی روی شخصیت شما می‌گذارد. افرادی که کمبود خواب دارند یک مشکل را بیش‌ازحد بزرگ می‌کنند و اغلب افراد دیگر را مقصر دانسته و برای انتقام از آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند. این افراد اغلب طرز فکری منفی دارند که آن‌ها را تبدیل به فردی ناراضی و خودخواه می‌کند.

 

  • ایمنی بدن ما زیاد می‌شود

اگر خسته‌اید و کم‌خوابی دارید احتمال یک سرماخوردگی شدید در شما بیشتر است.

منبع : wiki.5040.ir
607
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید