خواص بهار نارنج

درخت نارنج به دلیل شکوفه های معطر خود در مازندران با مراسم عرق گیری همراه است و حتی برای آن جشنوراه ملی برگزار می کنند ، به دلیل بوی خوش و معطر این شکوفه ها از آنها استفاده بسیاری در عطرسازی ، نوشیدنی ها ، عرقیجات و به خصوص مربا نیز می شود و حتی اثرات درمانی و و خواص فوق العاده برای آن ذکر شده است

مناطق رویش یا کشت آن در مناطق شمالی و جنوبی ایران است.

بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار درخت را زینت داده، در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می دهد. این گل اگرچه در پخت مربا مورد استفاده قرار می گیرد، ولی کاربرد اصلی آن به همان صورت گل خشک و به خصوص عرق در طب گیاهی است.

به نقل از آکاایران : برای مصرف دارویی، شکوفه های بهار نارنج را صبح زود که به حالت غنچه ی نشکفته است، می چینند و سپس در محلی تاریک سریع خشک می کنند تا تغییر رنگ ندهند.

اثرات درمانی:

* مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می دهد.

* بهارنارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد.

* برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم بهار نارنج را توصیه می کنند.

* اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتماً پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را بنوشید.

* اشتها آور و ضد سرفه است.

* برای درست کردن چای بهار نارنج، کافی است، 10گرم از گل بهار نارنج را در دو لیوان آب جوش به مدت 20دقیقه بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و همراه با یک قاشق سوپ خوری عسل میل کنید.

با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت.

منبع : روزنامه همشهری
626
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید