new porsche full electerical (1)


خودروی تمام الکتریکی پورشه تا سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

پورشه خودروسازی آلمانی است که در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه در شهر اشتوتگارت تأسیس شد و در ابتدا در زمینه طراحی و توسعه موتورهای اتومبیل، ارائه خدمات مهندسی و مشاوره، فعالیت می کرد. گفتنی است در سال های ابتدایی تاسیس، شرکت هایی مثل آئودی، مرسدس بنز، دکاو، اوپل، واندرر، دایملر-بنز و اتو یونیون مشتریان پورشه بودند.
فعالیت پورشه هم اکنون در زمینه طراحی و ساخت خودروهای اسپورت و خودروهای لوکس متمرکز شده است.

مدتی است که ساخت خودروهای الکتریکی در میان خودروسازان برتر دنیا رونق خاصی گرفته است و هریک از این شرکت ها اقدام به ساخت و عرضه محصولات خود می کنند.
دراین میان پورشه نیز از این بازار دور نمانده و خودروی کاملا الکتریکی خود را تا سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد کرد.
گفتنی است طبق ادعای پورشه این خودرو که Mission E نام دارد شتاب صفر تا شصت و دو را تنها در ۳.۵ ثانیه می پیماید.

new porsche full electerical (1)یکی دیگر از کمپانی هایی که امروزه در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی سرمایه گداری فراوانی کرده، کمپانی تسلا است،اما محصول جدید پورشه علاوه بر زیبایی فراوان سرعت بسیار بالایی در مقایسه با رقبا دارد و می تواند تبدیل به یکی از رقبای جدی خودروی تسلا شود. خودروساز آلمانی اعلام کرده که محصول جدیدش از ویژگی هایی مانند توان ۶۰۰ اسب بخار،سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و همینطور امکان افزایش سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر در حالت ویژه اسپرت و ورزشی را نیز برخوردار خواهد بود.

new porsche full electerical (2)new porsche full electerical (4)در Mission E باتری های نوع lithium-ion استفاده شده است.استفاده از این نوع باتری سبب خواهد شد تا یکی از مشکلات اصلی خودروهای الکتریکی،یعنی تمام شدن سریع باتری تا حد زیادی برطرف شود،به طوری که این خودرو قادر است بیش از ۵۰۰ کیلومتر را با هربار شارژ بپیماید.علاوه بر این ویژگی و طبق ادعای پورشه، باتری های محصول جدیدش تنها در مدت ۱۵ دقیقه به شارژ ۸۰ درصدی دست پیدا می کنند که در واقع دو برابر شارژ باتری خودروهای الکتریکی است که در حال حاضر وجود دارند.
گفتنی است بیش از ۷۰۰ میلیون یورو در این پروژه سرمایه گذاری شده تا پورشه بتواند یکی از برترین خودروهای الکتریکی را عرضه کند.

منبع : سایت زوم تک
458
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید