اندوسونوگرافی


درمان بیماری‌های دستگاه گوارش با اندوسونوگرافی تسریع می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری سلامت، «مارک بارست» با اشاره به این نکته که روش اندوسونوگرافی دید دقیق‌تری از اندام‌های نزدیک به دستگاه گوارش را ایجاد می‌کند، بیان کرد: تومورها و مشکلات اندام‌های نزدیک به دستگاه گوارش و دستگاه گوارش به کمک این روش به صورت عمیق و جزئی‌تری دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه روش اندوسونوگرافی برای تشخیص و درمان پیش از وخیم شدن حال عمومی بیمار بسیار مؤثر است، گفت: در این همایش تلاش پزشکان و صاحب‌نظران این حوزه در راستای رشد این روش علمی است.

این پروفسور فرانسوی با اشاره به این نکته که اندوسونوگرافی می‌تواند جایگزین جراحی باشد، تصریح کرد: محبوبیت این روش تشخیصی اندوسونوگرافی کاهش پیدا کرده و در حال حاضر، روش درمانی آن با استقبال بیشتری مواجه است.

وی ادامه داد: این روش کمک بزرگی در علم پزشکی است زیرا درمان و تشخیص مشکلات صفراوی و پانکراس فقط از این روش صورت می‌گیرد.

بارست با بیان این نکته که سطح علمی همایش اندوسونوگرافی بیمارستان رضوی مناسب است، عنوان کرد: متخصصان بسیاری خوبی از سطح دنیا در این کنگره گرد هم آمده‌اند که با بیان تجارب و اطلاعات علمی موجب پیشرفت سریع‌تر این حوزه‌ی علمی می‌شوند.

منبع : خبرگزاری سلامت
588
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید