درمان های خانگی عجیب: دروغ یا حقیقت؟

سالها قبل از اینکه باکتری و یا ویروس شناخته شوند علت بسیاری از بیماری ها به چشم های شیطانی ، بی وقتی و آب و هوا ربط داده می شد.

همه ما می دانیم که هم اکنون نیز هستند مردمانی که از درمان های عجیب قدیم استفاده می کنند و جالب اینجاست که گاهی این درمان ها جواب می دهد.

 • پیاز آنفولانزا را دور می کند:

در گذشته از پیاز برای درمان و پیشگیری از طاعون نیز استفاده می شد،آنها عقیده داشتند که پیاز می تواند میکروب های موجود در هوا را ازبین ببرد و به عبارتی سبب ازبین رفتن “noxious air” می شود. اما واقعیت این است که پیاز زمانی می تواند سرماخوردگی و آنفولانزا را از شما دور کند که در سوپ مرغ ریخته شده باشد.

1- (2)

 

 • جوش شیرین برای کاهش عفونت های ادراری مناسب است:

محلول حاوی جوش شیرین تنها کمک می کند تا اطراف مجاری ادرار قلیایی شده و از تکثیر باکتری ها جلوگیری کند. شما همچنان به مراجعه به پزشک نیاز دارید. می توانید یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان حل کنید و به یکباره آن را سربکشید. در این صورت اگر پس از 10 ساعت همچنان درد شدید داشتید باید به پزشک مراجعه کنید.1- (3)

 

 • عسل زخم را التیام می بخشد:

اثر این ماده غذایی شیرین در درمان زخم ها به علت خاصیت آنتی باکتریال بودن آن است و این توانایی را دارد تا از عفونت 60 نوع باکتری جلوگیری کند. عسل مقدار کمی هیدروژن پراکسید تولید می کند که در مرگ باکتری ها موثر است.1- (4)

 • یخ سبب کاهش تب می شود:

در بسیاری مواقع نیاز به کاهش تب نیست ، زیرا باکتری ها در دمای عادی بدن رشد می کنند .پس افزایش دمای بدن سبب نابودی آنها می شود. اما اگر قرار است از این روش برای کاهش دمای بدن استفاده شود ، بهترین کار این است که یخ را در زیربغل فرد تب دار و به مدت 20 دقیقه قرار دهیم. حتما با پزشک خود نیز مشورت کنید.1- (5)

 • سکه نیش زنبور را خارج می کند:

محققان می گویند پول خود را پس انداز کنید. این باورها هیچ پایه علمی ندارند. آنها پس از انجام مطالعه ای در سال 2012 ، توصیه می کنند برای این منظور از ژل آنتی باکتریال آلوئه ورا استفاده کنید.1- (6)

 

 • آب نبات های طعم دار مثل طعم نعناع و یا شیرین بیان به کاهش گلودرد کمک می کنند:

محققان می گویند آب نبات ها نمی توانند در بهبود گلودرد موثر باشند ، اما خود ریشه شیرین بیان خواص درمانی بسیاری دارد، مخصوصا برای گلودرد. Licorice موجود دراین گیاه در کاهش استرس نیز نقش دارند.1- (7)

 • با نوار چسب زخم می توان از شر زگیل خلاص شد:

متخصصان پوست می گویند چسب های طبی در درمان زگیل ها اثر مثبت و بدون درد دارند. آنها می گویند چسب را روی زگیل چسبانده و پس از 6روز آن را بکنید و محل را با آب گرم بشوئید . این کار را تکرار کنید تا زگیل کنده شود. قبل از هر کاری حتما با پزشک مشورت کنید.1- (8)

 • خمیر دندان گزش حشرات را درمان می کند:

کارشناسان می گویند البته همه خمیردندان ها این ویژگی را ندارند ، اما می توان پس از شستن محل گزیدگی با آب گرم و صابون و خشک کردن آن از خمیر دندان حاوی عصاره نعناع جهت درمان استفاده کرد.1- (9)

 • جویدن رازیانه و یا زیره سبب بهبود سوءهاضمه می شود:

Amy Rothenbergمحقق ناتروپتی در Enfield, Conn می گوید :اثرات درمانی این گیاهان بر روی مشکلات هضم غذا ، کاهش گازها و نفخ در شکم است ، که علت آن این است که این ترکیبات منیزیوم بالایی دارند.1- (10)

 • آرد سفید زخم ناشی از سوختگی را خوب می کند:

هیچ مطالعه علمی تا کنون صحت این امر را تایید نکرده است. به جای این ترکیب غیرمفید می توانید از سرکه سیب و یا عسل استفاده کنید.1- (11)

 • چای کیسه ای می تواند به درمان تاول ها و زخم هایی مثل تبخال کمک کند:

کافئین و فلاوونوئید موجود در چای به کاهش درد کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که چای سبز در درمان تبخال و کاهش درد موثرتر عمل می کند.1- (12)

 • شکلات سرفه را بهبود می بخشد:

شکلات به عنوان یک درمان مفید برای سرفه محسوب می شود و علت آن تئوبرومین موجود در آن است، این نتیجه بخشی از مطالعه چاپ شده در مجله Journal of the Federation of American Societies for Experimental Biology است. بهتر است از شکلات تلخ و شکلات های با شیرینی کمتر استفاده شود.1- (13)

 

منبع : سلامت دیجیتال
790
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید