دلایلی که می گویند مردان زودتر از زنان می میرند!

دلایلی که می گوید مردان زودتر از زنان می میرند:

 • شانس در میزان طول عمر هم نقش دارد.افراد کمی هستند که انتظار دارند مانند Misao Okawa مردی از اوکازای ژاپن تا 117 سال عمر کنند. تحقیقات نشان داده است که به طور متوسط زنان 10 سال بیشتر از مردان عمر می کنند. عوامل مختلفی چون ژنتیک ، فرهنگ و نوع حرفه و بسیاری عوامل دیگر بر میزان طول عمر افراد موثر است .
 • مردانی که جرم و جنایت انجام می دهند مرگ آنها از ریسک بالاتری برخوردار است . مطالعات نشان داده است که زنان بسیار بیشتر از مردان مرتکب جرم و خلافکاری می شوند. مردان همچنین بیشتر دست به خود کشی می زنند و نقش بیشتری در تصادفات منجر به مرگ دارند.
 • محقق دانشگاه New Jersey board-certified anti-aging physician و همچنین رئیس موسسه تحقیقاتی Cell Health Institute medical officer of می گوید افرادی که 6 فوت قد دارند عمر طولانی تری از آنها که کمتر از آن قد دارند ، نمی کنند . محققان دخالت ژن و تولید هورمون رشد را در این امر موثر می دانند ، آنها می گویند افرادی که از قد کوتاهتری برخورداند متوسط طول عمر آنها بیشتر است. این مسئله در مورد ماهیان و بسیاری حیوانات دیگر نیز صدق می کند.
 • احتمال ابتلا به بیماری ها در مردان بیشتر از زنان است . میزان مرگ و میر در بچه های پسر به دنبا آمده بسیار بیشتر از بچه های دختر متولد شده است.مطالعات نشان داده رشد عصبی مردان در مقایسه با زنان کندتر انجام می شود. سرطان ، سیروز کبدی از بیماری های شایع و کشنده هستند که در مردان بیش از زنان رخ می دهد.
 • هورمون استروژن در زنان از آنها در ابتلا به بیماری های قلبی محافظت می کند و سبب می شود تا زنان 15-10 سال بیشتر از مردان عمر کنند. این هورمون میزان کلسترول بد را کم می کند و کلسترول خوب خون را افزایش می دهد. مردان از سن 25 سالگی باید مراقب فشار خون خود باشند.
 • عوامل کروموزومی هم در خصوص طول عمر افراد دخیل است . از آنجا که مردان کروموزوم xy دارند اختلالاتی چون آتروفی عضلانی و بیماری هموفیلی در آنها بیشتر است. جنین پسری که در کروموزوم x خود مشکل داشته باشد بقا نمی یابد.
 • از انجایی که مصرف دخانیات و الکل در مردان بیشتر از زنان است و این عوامل سبب افزایش مرگ می شوند پس مردان بیشتر در معرض خطرند. تحقیقات می گوید مردانی که تمایل به رفتارهای زنانه دارند هم عمر طولانی تر از سایر مردان دارند. این مطالعه را Leslie Martin استاد دانشگاه public health at Loma Linda University in Riverside, Calif انجام داده است.
 • زنان بیشتر از مردان عمر می کنند چون میزان telomeres در آنها بیشتر است . سیستم ایمنی زنان از بدو تولد قویتر از مردان عمل می کند . مصرف غذاهای با ضریب گلایسمی پائین و روابط اجتماعی خوب می تواند به مردان در تقویت سیستم ایمنی آنها کمک کند.
 • شرکت در کارهای خانه و بچه داری کارهایی است که مردان تا سه دهه قبل از آن شرم می کردند اما امروزه ثابت شده که انجام چنین کارهایی به مردان کمک می کند تا عمر طولانی تری داشته باشند.
 • سرعت متابولیسم در مردان به دلیل ماهیچه های بیشتر نسبت به زنان از میزان بالاتری برخوردار است. این امر به مردان کمک می کند تا راحت تر وزن کم کنند و این سرعت بالای متابولیکی در مردان به فرسایش سلولی آنها کمک می کند و این باعث کاهش طول عمر آنها می شود.
 • مشاغل مردان معمولا سخت تر و خر ناک تر از مشاغل خانم هاست. بر اساس گزارشات آماری منتشر شده مشاغلی چون خلبانی هواپیما، ماهیگیری و چوب بری در صدر فهرست مشاغل پرخطر برای آقایان در نظر گرفته شده اند. ایمن ترین مشاغل مرتبط با مشاغل آموزشی هستند.
 • مردانی که ارتباطات اجتماعی ضعیف دارند و کمتر در کارهای اجتماعی و پژوهشی شرکت می کنند از متوسط طول عمر کمتری برخورداند.

 

منبع : سلامت دیجیتال
542
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید