دلایل بسیار عجیب و باورنکردنی اضافه وزن

همه ی افرادی که امروزه دچار مشکلات خود می باشند.ولی یکی از مشکلات بزرگ و همگانی چاقی و اضافه وزن می باشد که این بسیار بد و همچنین برای سلامتی ما نیز بسیار مضر می باشد اما برخی می گویند که غذای زیادی نمی خورند و دچار اضافه وزن می شوند پس با ما همراه باشید تا این دلایل چاقی را نیز با هم بررسی کنیم.چاقی و اضافه وزن از جمله مواردی است که این روزها در میان جوانان بسیار دیده می شود. استفاده از مواد غذایی مانند فست فودها یا شیرینی های مختلف  از مهم ترین دلایل چاقی هستند،  اما برخی افراد بدون آنکه از این خوراکی ها  استفاده کنند چاق می شوند.

در این مقاله عجیب ترین دلایل اضافه وزن را به شما ارائه می دهیم :

بسیاری دلیل اصلی چاقی را پرخوری و استفاده از موادغذایی نامناسب برای بدن می دانند اما پزشکان پس ازسال ها تحقیق به موارد دیگری نیز دست پیدا کرده اند که می توانند به روند افزایش وزن کمک کنند.این موارد شاید خیلی به نظر تاثیرگذار نباشند اما به طور پنهانی بدن را اذیت خواهند کرد.

افسردگی :

اولین موردی است که باعث افزایش وزن می شود. متخصصین تغذیه به این نکته رسیده اند که احساس افسردگی و سرخوردگی درانسان می تواند باعث بروز چاقی شود. افسردگی حالتی برای بدن ایجاد می کند که چربی ها به راحتی جذب می شوند وسریعا در جای خود قرار می گیرند .

گوارش آرام :

و مشکلاتی که برای این دستگاه بدن به وجود می آید یکی دیگراز علت هایی است که می تواند باعث چاقی شود. افرادی که روزانه سه بار به دستشویی می روند از این مورد مستثنی هستند اما اگر کمتر ازاین به دستشویی مراجعه می کنید حتما دچار مشکلات گوارشی وگوارش آرام هستید و حتما باید با یک پزشک مشکل خود را درمیان گذاشته و حل کنید و سرعت سوخت و ساز و گوارش بدنتان را بالا ببرید و از شر بلای چاقی و اضافه وزن خلاص شوید.

کمبود ویتامین :

و مواد مغذی خاص در بدن دلیل دیگری برای چاق شدن است .کمبود ویتامین دی ، منیزیم یا آهن می تواند سیستم بدن را مجبور به جذب بیشتر چربی کنند. همچنین درصورت نبود مواد مغذی بدن انرژی لازم برای فعالیت های بدنی را نداشته و خیلی زود نیروی خود را از دست می دهد.

 

منبع : آرایشیک
650
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید