دمنوش هایی برای کاهش وزن بعد از زایمان

چای نه تنها برای سلامتی مفید است بلکه برای کاهش چربی شکمی و کاهش وزن بعد از زایمان بسیار مفید است.
اکنون ۶ دمنوش مختلف را به شما معرفی می کنیم که بسیار به کاهش وزن بعد از زایمان کمک می کنند و تازه مادرها می توانند هر روز از آن ها بنوشند.

 

دمنوش هایی برای کاهش وزن بعد از زایمان.

دمنوش شیرین بیان و زالزالک

زالزالک باعث پایین آمدن چربی خون و سرکوب گرسنگی می شود و به کاهش چربی های شکمی کمک می کند. تنها کافی است که کمی ریشه ی شیرین بیان و ۵ تا ۶ عدد زالزالک را درون قوری بیاندازید و روی آن آب جوش بریزید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد. نوشیدن دمنوش شیرین بیان و زالزالک یکی از مؤثرترین راه ها برای کاهشچربی های شکمی بعد از زایمان است.

دمنوش عسل و توت فرنگی

عسل یک ماده ی طبیعی و سالم است و به کاهش وزن هم کمک می کند. ترکیب عسل و توت فرنگی راهی عالی برای کاهش اضافه وزن تازه مادرها و بازگشت سریع تر به اندام لاغر و متناسب قبل از زایمان است. کافی است که مثل همیشه یک فنجان چای داغ دم کنید و سپس، ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید؛ سپس، چند برش نازک توت فرنگی را به آن ها اضافه کنید و پس از ۵ دقیقه، آن را بنوشید.

دمنوش هسته ی انگور

می توانید هسته ی انگور را از انگورهای تازه جدا کنید و آن ها را در آفتاب خشک کنید. یک پیاله ی کوچک از هسته های انگور را در آب جوش بریزید و بگذارید ۳ تا ۵ دقیقه در آن بجوشد. می توانید هفته ای ۳ یا ۴ بار از این دمنوش استفاده کنید. این نوشیدنی هم بسیار سالم است و هم به کاهش چربی های شکمی کمک می کند.

دمنوش توت فرنگی و عناب

توت فرنگی ها را در آب نمک بریزید و پس از چند دقیقه آب بکشید، ساقه ی آن ها را جدا کنید و سپس، آن ها را از وسط نصف کنید. عناب ها را ریز کنید و به مدت ۵ دقیقه در آب بجوشانید. سپس، توت فرنگی ها را داخل فنجان بریزید و آب عناب جوشیده را روی آن بریزید و پس از ۲ تا ۳ دقیقه، آن را بنوشید. می توانید به آن یخ اضافه کنید و آن را خنک بنوشید.

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل برای سلامتی مفید است، از دیابت جلوگیری می کند و به کاهش وزن هم کمک می کند. نوشیدن دمنوش زنجبیل متابولیسم بدن را بالا می برد، چربیسوزی را افزایش می دهد و اجابت مزاج را بیشتر می کند. روزی دو فنجان از این دمنوش بنوشید تا به جای شکمی چاق و پر چربی، شکمی لاغر و ورزیده داشته باشید.

دمنوش برگ نیلوفر آبی و چای سبز

دمنوش برگ نیلوفر آبی و چای سبز برای گوارش و همچنین افراد دیابتی مفید است. برگ های نیلوفر آبی را بشویید، خرد کنید و در سایه خشک کنید و درون شیشه ی مربا نگه دارید. ریواس را خشک و سپس، له کنید و درون بطری نگه دارید و در آن را محکم ببندید. برای درست کردن دمنوش، چای سبز، برگ نیلوفر آبی و ریواس را به دو لیتر آب جوش اضافه کنید و آن را در طو

منبع : baghdaroo.com
717
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید