راه طبیعی و گیاهی برای مقابله با ویروس‌ها چیست؟

اگر ویروسی سلامتی شما را به خطر اندازد اقدام سریع با ویتامین‌های طبیعی، مکمل‌ها و گیاهان می‌تواند اثر آن ویروس را درجا متوقف کند.
natural news در گزارش اخیر خود برخی از این آنتی‌ویروس‌ها گیاهی را معرفی کرده است:
ویتامین‌ها: ویتامین A، D، E و C همگی از مواد غذایی حیاتی برای سیستم ایمنی و شناخته شده برای مقابله با ویروس‌ها هستند. ویتامین C به ویژه در بین این موارد از همه معروف‌تر است.
روی و سلنیوم: ثابت شده است که روی برای سرماخوردگی خوب است و نیز به‌عنوان درمانی مناسب برای جای زخم تب‌خال مؤثر است. سلنیوم نیز برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی و ساخت تعداد بیشتری گلبول سفید ضروری است.
پروبیوتیک‌ها: این مواد همواره در حفظ سلامت روده به‌ویژه زمانی که بدن با حمله ویروس‌ها و احتمال آسیب رسیدن به سیستم هاضمه روبرو است مفید بوده است. غذاها و نوشیدنی‌های پروبیوتیک بدون شکر اضافه می‌تواند توازن باکتری‌های بدن را در حد سالم نگه دارند.
سیر: با خاصیت ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی خود نه تنها به مقابله با ویروس کمک می‌کند بلکه هر عفونت ثانوی را نیز خواهد کشت.
نقره کلوئیدی: این نقره در عملکرد آنزیم‌هایی که به ویروس‌ها (و همچنین باکتری‌ها و قارچ‌ها) امکان استفاده از اکسیژن را می‌دهند مداخله می‌کند.
چای سبز: فلانوئیدهای موجود در این چای با جلوگیری از ورود ویروس به سلول‌های میزبان و با متوقف ساختن تکثیر ویروس گزینه خوبی برای از بین بردن عفونت‌های ویروسی است.
عصاره برگ زیتون: مطالعات نشان داده است که این عصاره مانع از تکثیر ویروس‌ها می‌شود به طوری که 115 نفر از 119 بیمار با مصرف آن از عفونت‌های تنفسی و 120 نفر از 172 بیمار از عفونت‌های ویروسی پوست مانند تب خال رهایی یافتند.
ریشه شیرین بیان: این گیاه تکثیر ویروس، جذب سلول و توانایی ویروس برای نفوذ به سلول‌ها را کاهش می‌دهد و گزینه خوبی در درمان ایدز است.
چای کوهی: تأثیر بسیار خوبی در درمان آنفولانزا، تب خال و ایدز دارد.

 

منبع : سلامانه
588
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید