روستای آرام و زیبای مانارولا در ایتالیا + تصاویر

مانارولا شهرکی کوچک و زیبا در کنار دریاچه کومو در ایتالیا می باشد. این روستای رنگارنگ یکی از پنج روستای معروف در بخش معروف Cinque Terre یا “پنج سرزمین” می باشد. پنج سرزمین شامل پنج روستا و شهرک کوچک در کنار دریاچه ای در استان لا اسپزیا می شود که به دلیل قرار گرفتن از سمتی بین کوهها و سمت دیگر در کنار رودخانه صدها سال پیش به سختی با دنیای بیرون در ارتباط بودند و فقط به یکدیگر متصل بودند که شاید همین امر باعث نامگذاری این پنج شهرک زیبا شده باشد.

شاید هیچ موزه ای در این روستاها یافت نشود ولی گشتن در این شهرک ها با خانه های زیبا کم از بازدید از یک موزه تاریخی ندارد. دومین روستای معروف و پرطرفدار بین این پنج سرزمین روستای مانارولا است که شمایلی شبیه به ریوماگیوره دارد ، خانه های پلکانی ساخته شده بر روی هم که رنگبندی زیبایی نیز دارند از شباهت های بین این پنج روستا با هم می باشد.

یکی از مشخصه های این روستا وجود تعداد زیاد قایق در کنار اسکله آن است. قایق سواری ، شنا کردن در دریای آرام و آبی ، پیاده روی و تماشای غروب آفتاب در کنار دریا از دلایلی است که توریست های زیادی را به این منطقه می کشاند. در کنار دریاچه تعداد زیادی رستوران و کافه نیز وجود دارد که بسیاری از توریست ها برای امتحان کردن غذاهای محلی منطقه به این رستوران ها می روند و قطعا ناراضی از آنجا باز نمی گردند.

 

منبع : lastsecond.ir
727
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید