روش هایی برای بهداشت آشپزخانه

آشپزخانه به خاطر فعالیت های مختلفی که در آن انجام میشود در صنعت عدم رسیدگی به آن و حفظ نظافت آن می تواند یکی از آلوده ترین نقاط خانه باشد. تمام بخش ها و قسمت های آشپزخانه نیاز به تمیز کاری دائم و مداوم دارد تا آنجا همیشه تمیز و سالم به نظر برسد. به طور مثال آلودگی های روغن ، بهداشت خانه را تهدید میکند. ماندن روغن روی سطح میز باعث جرم گرفتگی و آلودگی های شدید میشود.

در مورد کف آشپزخانه و زمین آن باید بدانید بهداشت کف آشپزخانه اگر بیشتر از سطح میزها و سینک اهمیت نداشته باشد ، کمتر از آن هم مهم نیست . حفظ بهداشت آشپزخانه برای داشتن خانه ای سالم بسیار با اهمیت است .

اما چه کارهایی لازم است تا ما آشپزخانه ای سالم و تمیز داشته باشیم . معمولا اغلب بیماریهایی که از باکتری منتقل می شوند ، در گوشت و مرغ خام و پخته نشده اند. در سال های اخیر این باکتری ها تبدیل به خطر تهدید جدی در بهداشت خانه شده اند. به طور مثال آلودگی های ماهی خام و نپخته مخصوصاً برای افراد مستعد باعث ایجاد بیماری های خطرناک و حتی مرگباری میشود. یکی از دانشگاه های آمریکا برای زدودن باکتری از سطح آشپزخانه ۷ روش را پیشنهاد داده است که بد نیست ما هم برای داشتن خانه ای سالم آنها را رعایت کنیم.

۱ – شستن دست ها با آب گرم و صابون . دستانتان را پیش از دست زدن به غذا ها بشویید ، مخصوصاً پس از رفتن به دستشویی . همچنین دستانتان را به مدت یک دقیقه با آب داغ و صابون پس از دست زدن به مرغ ، ماهی و گوشت خام بشویید .

۲ – شستن تخته آشپزی ، بشقاب ها ، لوازم آشپزی ، کانتر و وسایل با آب داغ و مایع ظرف شویی پس از آماده کردن غذا و پیش از رفتن به سراغ غذایی دیگر برای آماده کردن بشویید .

۳ – دستمال میز ، دستمال خشک کردن ظروف و همچنین ابر ، اسفنج و اسکاچ هم نیاز به شستشو دارند . آنها را هر روز با آب داغ و صابون بشویید . هر دو روز یک بار داخل ماشین لباس شویی بیندازید تا کاملا شسته شوند .

۴ – گوشت ، مرغ و ماهی و سایر مواد غذایی دریایی خام  را از سایر مواد غذایی جدا نگه دارید . چه در هنگام خرید و حمل تا منزل و چه در منزل و هنگام نگهداری در فریزر. جالب اینجاست که بدانید، خام این مواد غذایی را باید از یکدیگر جدا نگه دارید.

۵ – هرگز مواد غذایی پخته شده را داخل ظروف یا ظروفی که پیش از این گوشت ، مرغ و ماهی خام در آن قرار داده بودید ، نگذارید مگر اینکه با آب داغ و مایع ظرف شویی خوب شسته شده باشند.

۶ – غذاهای فاسد شدنی و غذاهای آماده را حتماً به صورت فریزر شده نگهداری کنید.

۷ – برای باز شدن یخ مواد غذایی یخ زده مخصوصاً مرغ ، ماهی و گوشت یخ زده دو راه راه وجود دارد : یا آنها را در بشقاب به یخچال منتقل کنید . و یا اینکه زیر آب سرد بگیرید . هیچ وقت روی میز و کانتر آشپزخانه این مواد یخ زده را برای آب شدن یخ آن قرار ندهید.

 

منبع : ketabim.com
448
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید