روش های ساده اما موثر برای متوقف کردن ریزش

ریزش مو میتونه ناشی از علت های زیاد باشه، مثل پوشیدن دائم کلاه لبه دار یا کلاه ایمنی، رژیم غذایی نامناسب، استرس، آلودگی هوا، کمبود مواد مغذی، داروهای خاص، ژنتیک فرد و …. . اما با همه ی این موارد، دلیل نمیشه که با این مسئله کنار بیاین. چند روش طبیعی وجود داره که میتونن باعث متوقف شدن این روند بشن، پس نگران نباشین.

ترمیم موها با پروتئین
مصرف گوشت بدون چربی، ماهی، سویا یا مواد غذایی دیگه ای که حاوی پروتئین هستن، به سلامتی موها کمک کرده و ریزش مو رو کاهش میده.

استفاده از روغن های ضروری
پوست سر رو برای چند دقیقه با روغن های ضروری ماساژ بدین. این کار باعث میشه فولیکول های مو فعال بمونن. همچنین میتونین اسطوخودوس رو به روغن بادام یا کنجد اضافه کرده و بعد از این روغن ها استفاده کنین.

سرتون باید بدون عرق بمونه
مردانی که موهای چربی دارن معمولا توی تابستون شوره سری رو تجربه میکنن که ناشی از عرق کردنه و همین امر شانس ریزش مو رو هم بیشتر میکنه. پس از شامپوهایی استفاده کنین که حاوی آلوئه ورا و چریش بوده تا سر رو خنک نگه داشته و از شوره جلوگیری کنن.

عصاره سیر، عصاره پیاز یا عصاره زنجبیل
میتونین این عصاره ها رو روی پوست سر زده و اجازه بدین تمام شب باقی بمونن و صبح روز بعد شستشوش بدین. این کار رو به طور منظم انجام داده تا نتایج قابل قبولی بگیرین. (البته این مورد به کسانی که به بوی این مواد حساسن توصیه نمیشه)

به موها چای سبز بزنین
تحقیقات نشون دادن زدن چای سبز به موها باعث کاهش ریزش مو میشه. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که دو عدد چای سبز کیسه ای رو در یه فنجان آب ریخته و بذارین سرد بشه و بعد روی موها بزنین. بعد از یک ساعت موها رو بشورین. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرین این کار رو برای یک هفته تا ده روز انجام بدین.

استفاده از برگ چریش
شما میتونین موها رو با خمیری که از برگ چریش ساخته شده شستشو بدین. این روش به خصوص برای کسانی که ریزش موهاشون ناشی از تجمع بیش از حد چربی در پوست سر یا عفونت های مهاجم پوستیه، مفیده.

پودر میوه آملا (Amla)
مخلوط پودر آملا و آبلیمو رو میتونین روی موها بذارین تا هم رشدشون بیشتر بشه و هم حجمشون.

 

منبع : novinzi.com
603
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید