رونمایی از یک موتورسیکلت خاص

موتور سیکلت هایی که برای مسیرهای صعب العبور و مسابقه در چنین محل هایی طراحی و ساخته می شوند ِ بیشتر بر روی قدرت تمرکز دارند و حداکثر سرعت آن ها برای کسانی که جنون سرعت دارند مناسب نیست ِ از این رو طرفداران خاص خود را داشته و در همه جا و محلی قابل استفاده نیستند.
حال خبر خوبی که برای این دسته از موتورسواران به گوش می رسد این است که اولین موتورسیکلت برقی صحرایی توسط یک شرکت اروپایی با نام Armotia اخیرا رونمایی شده است.
این شرکت ایتالیایی موتورسیلکتی صحرایی و قدرتمند ساخته که برقی بوده و با شارژ باتری می تواند یک ساعت در مسیرهای صعب العبور حرکت کند.
گفتنی است این موتور سیکلت صحرایی Due X نام گرفته و ۱۲۵ کیلوگرم وزن دارد ضمن اینکه قدرت موتور آن ۱۵ اسب بخار است.
از جمله مواردی که این محصول را به یک وسیله خاص تبدیل کرده است بهره بردن آن از ۲ انجین است که یکی به چرخ های عقب و دیگری به چرخ های جلو قدرت می بخشد ِ.فناوری استفاده از ۲ انجین در موتورسیکلت صحرایی Due X باعث می شود که توانایی بالارفتن از موانع را مضاعف و سطح اصطحکاک را در این موتورسیکلت کاهش دهد.

نکته دارای اهمیت دیگری که این محصول را منحصربفرد ساخته این است که صفحه نمایشگر سرعت، دور موتور، شاخص بنزین و…. در آن نصب نشده است و این اطلاعات را می توان با نصب یک برنامه بر روی گوشی هوشمند و قرار دادن آن بر روی قسمت جلو Due X در اختیار داشت.
این موتور سیکلت برای تصویربرداری لحظات هیجان انگیز مسابقه در مسیرهای سخت صحرایی دارای یک دوربین است که می تواند به تصویر برداری از مسیرها بپردازد.
حداکثر سرعت این موتور سیکلت در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت است و قیمت آن ۱۳ هزار و ۴۶۰ دلار می باشد.

منبع : وب‌سایت زوم تک
252
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید