زردچوبه را اینگونه بشناسید:

نام علمی: Curcuma longa

خانواده: Zingiberaceae

نام های رایج: Haldi, Haridra, Indian saffron

هزاران سال است که از این گیاه برای اثرات درمانی اش در طب هند و چین فراوان استفاده می شود. ریزوم این گیاه بیشتر مورد مصرف است مانند زنجبیل. در جنوب شرقی آسیا این گیاه به عنوان ادویه و رنگ دهند های غذایی به کاربرده می شوند. در هند این گیاه در تشریفات عبادتگاه ها نیز مصرف می شود.

ماده موثره این گیاه رنگدانه آن به نام curcumin است و روغن های فرار در این گیاه را ترکیبات curcumene, zingiberene و turmerone را تشکیل می دهند.

در طب سنتی از این گیاه برای اثرات درمانی آن به عنوان آنتی سپتیک زخم ها ، آکنه ، اگزما و آلرژی های پوستی استفاده می گردد. در تهیه لوازم آرایشی و بهداشتی نیز از این گیاه استفاده می شود. این گیاه فعالیت های آنتی باکتریالی، ضدالتهابی و حالت اکسپکتورانت دارد و برای درمان گلو درد و آرتریت نیز نافع است. این گیاه همچنین برای کاهش اشتها و درمان زخم های گوارشی نیز استفاده می شود. زردچوبه را به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز معرفی می کنند و عقیده بر این است که در درمان سرطان و پیشگیری از بیماری های قلبی نیز بسیار مفید است.

بهترین راه استفاده از این گیاه این است که ریزوم آن را خشک کنید و پودر آن را درطبخ غذا مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که این پودر را دور از نورآفتاب، حرارت قرار دهید.

هشدار: مصرف این گیاه به طور کلی برای تمام افراد ایمن است ، اما زنان باردار و افرادی که مشکل کبدی دارند باید کمتر از آن استفاده کنند. افرادی که داروهای ضد اسید معده استفاده می کنند و افرادی که تحت درمان بیماری دیابت هستند ، به دلیل تداخلات دارویی حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

منبع : سلامت دیجیتال
755
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید