زمان کاری زیاد و خطر سکته مغزی

متخصصان با بررسی نتایج تحقیقات خود دریافتند که ساعات کاری طولانی می تواند خطر بروز سکته مغزی را افزایش دهد.

اگر چه  با کار کردن در ساعت های طولانی ممکن است از دستمزد بیشتری بهره مند شوید اما یک مطالعه جدید نشان می دهد ساعات کار طولانی با بیماری های زیادی چون سکته مغزی در ارتباط است.ساعات کار نه تنها سلامت جسمی، بلکه شرایط زندگی، مانند الگوهای غذایی، ورزش، عادات سیگار کشیدن را تحت تاثیر قرار می دهد و بیش از 8 ساعت کار در روز می تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

نتایج یک تحقیق بر روی پانصد هزار نفر نشان می دهد، کسانی که ساعت های طولانی کار می کنند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار می گیرند.

نتایج این تحقیق که در مجله پزشکی معروف « لنست » منتشر شد نشان می دهد احتمال بروز سکته مغزی در زمان کار بعد از ساعت های متعارف کاری یعنی بین شش صبح تا هفت شب افزایش می یابد.

متخصصان بر این باورند کسانی که برای ساعت های طولانی کار می کنند باید مراقب فشار خون خود باشند.

بر اساس این تحقیق علمی، اگر ساعت کاری در هفته بین 35 تا 40 ساعت معیار باشد خطر دچار شدن به سکته مغزی در کسانی که ساعت کاری را به 48 ساعت در هفته افزایش می دهند ده درصد و در کسانی که 54 ساعت در هفته کار می کنند 27 درصد و برای ساعت های کاری 55 ساعت در هفته 33 درصد افزایش می یابد.

دکتر میکا کیویماکی یکی از محققان دانشگاه لندن گفت: «این تحقیق همچنان در مراحل اولیه قرار دارد ولی به وضع سلامتی بد کسانی که ساعت های طولانی در دفاتر کارشان می مانند و فرصت کافی برای ورزش و انجام آزمایش های منظم ندارند اشاره می کند.»

 

متخصصان علوم پزشکی به کسانی که برای مدت طولانی کار می کنند توصیه می کنند به طور منظم فشار خون خود را کنترل و هر از چند گاهی به طور دوره ای به پزشک مراجعه کنند.

 

دکتر تیم شیکو که متخصص بیماری های قبلی در دانشگاه شفیلد انگلیس است نیز گفت: «اکثر ما می توانیم زمان سپری کردن و نشستن در محیط کار را کاهش دهیم ، فعالیت بدنی خود را افزایش دهیم و وعده های غذایی را هنگام کار بهبود بخشیم و همه این ها مهم تر از زمانی است که برای کار کردن صرف می کنیم.

 

منبع : namnak.com
517
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید