سرقت اطلاعات نیم میلیون کاربر اینستاگرام / مراقب اپلیکیشین های جعلی باشید

هنگامی که استفاده از برخی اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی باب می شود، برنامه نویسان و شرکت های مختلف برای کسب سود و یا حتی شهرت خود دست به کار شده و به تولید اپلیکیشن های کمکی و جانبی برای آن ها روی می آورند.
یکی از شبکه های اجتماعی که این روزها در محبوبیت همگانی آن شکی نیست اینستاگرام می باشد که برنامه نویسان زیادی اقدام به تولید اپلیکیشن های جانبی برای آن کرده اند.حال در این میان تمامی محصولات تولیدی قابل اطمینان نبوده و گهگاه مشاهده می شود که تنها هدف آن ها سرقت اطلاعات کاربران و یا سایر سوء استفاده های احتمالی می باشد.
یکی از آن ها اپلیکیشن رایگان InstaAgent می باشد که به کاربر اجازه می دهد تا افرادی را که از پروفایل اینستاگرام آن ها بازدید کرده اند را ببیند.

instaagent

حال مشخص شده که این اپلیکیشن جعلی  بوده و هنگام ورود کاربران، اطلاعات آن ها شامل نام کاربری و پسورد را به صورت رمزگذاری نشده برای یک سرور در مقصدی نامعین ارسال می کند.متاسفانه طی اعلامی از سوی اینستاگرام مشخص شده که تولید کنندگان این اپلیکیشن به حساب کاربری بیش از ۵۰۰ هزار کاربر اینستاگرام دسترسی پیدا کرده اند.

اگرچه این اپلیکیشن قلابی هم اکنون از روی اپل استور و گوگل پلی حذف شده، اما برخی اپلیکیشن های دیگر که کاربرد مشابهی با InstaAgent دارند هم چنان بر روی فروشگاه ها وجود دارد و اینستاگرام نسبت به استفاده از آن ها هشدار داده است.

گفتنی است کاربران برای دور ماندن از هرگونه مشکل احتمالی و به سرقت رفتن اطلاعات آن ها، حتی الامکان استفاده از این برنامه های غیر رسمی که توسط افرادی خارج از شرکت اپلیکیشن اصلی تولید می شوند را کاهش دهند. بهتر است اگر هم اکنون از چنین برنامه هایی استفاده می کنید برای امنیت بیشتر آن ها را حذف کرده و برای اطمینان کلمه عبور خود را تغییر دهید.

منبع : سایت زوم تک
520
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید