سن قلب بسیاری از افراد بالاتر از سن شناسنامه ای آنهاست

محققان آمریکایی در حوزه علوم پزشکی هشدار می دهند که سن قلب بیشتر افراد بالاتر از سن واقعی آنهاست.

سن قلب بسیاری از افراد بالاتر از سن شناسنامه ای آنهاست

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث، یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید، سن تنها یک عدد است . اما محققانی که سرگرم بررسی سن قلب هستند هشدار می دهند که این ضرب المثل در مورد سن قلب صادق نیست.زیرا درحالیکه میلیون ها نفر احساس جوانی می کنند اما واقعیت دقیقا متفاوت است.

یک مطالعه جدید نشان داده است که تقریبا از هر چهار نفر ،سن قلب سه نفر بالاتر از سن تقویمی آنهاست.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا در جریان یک مطالعه، متوسط سن قلب مردان و زنان را در هر ایالت این کشور بر اساس عوامل خطرساز از جمله فشار خون بالا، چاقی، سیگاری بودن و یا نبودن و ابتلا به دیابت ارزیابی کردند.سپس این اعداد را با متوسط سن واقعی افراد شرکت کننده در مطالعه مقایسه کردند.

این مطالعه نشان داد، سن قلب متوسط مردان آمریکایی تقریبا هشت سال بیشتر از سن واقعی آنها و سن قلب متوسط زنان آمریکایی 5.5 سال بیشتر از سن تقویمی آنها است.

بیماری قلبی بزرگترین عامل مرگ و میر در جهان محسوب می شود بطوریکه 17.5 میلیون نفر را از سال 2012 به کام مرگ کشانده است.

همچنین از هر چهار مرگ و میری که در سراسر انگلیس و آمریکا رخ می دهد یک مرگ بر اثر ابتلا به بیماری قلبی است.

محققان می گویند: این موضوع هشدار دهنده عنوان می کنند و می گویند: بیماری قلبی عامل شماره یک مرگ و میر است در حالیکه با اتخاذ چند اقدام بسیار ساده می توان از لحاظ سن قلب جوانتر شد.

مقامات بهداشتی به مردم توصیه می کنند تا وزن خود را بیشتر کنترل کنند، سیگار را ترک کنند و اقدامات دیگری برای کمک به قلب و رگ های خونی خود انجام دهند.

با وجود اینکه میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری قلبی در آمریکا به دلیل پیشرفت ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری قلبی و درمان این بیماری از جمله مصرف داروهایی برای کنترل فشار خون و پایین آوردن کلسترول خون، کاهش یافته است اما بیماری قلبی همچنان عامل شماره یک مرگ و میر در آمریکا است.

بر اساس گزارش انجمن قلب آمریکا ، متوسط سن اولین حمله قلبی حدود 64 سال و نیم برای مردان و 72 سال برای زنان است.

منبع : ایرنا
633
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید