غذای دوندگان


سوپرغذاهای مناسب برای دوندگان:

هوا عالی و مناظر طبیعت نشاط انگیز ، پس دویدن در این زمان بهترین انتخاب. اگر شما هم اهل ورزش و دویدن در طبیعت هستید برای اینکه در کل مسیر سرحال و پرانرزی باشید ، مصرف این مواد غذایی به شما توصیه می شود.

  • سیب زمینی شیرین: این ماده غذایی سرشار از ویتامین قوه بینایی یعنی vitamin A است که درضمن سبب تقویت سیستم ایمنی بدن ما نیز هست. آهن و پتاسیم در این ماده غذایی قابل توجه است .تحقیقات نشان داده است که مصرف سیب زمینی شیرین سبب افزایش مقدار آنتی اکسیدان در بدن شده و از آسیب ماهیچه ها ممانعت می کند.
  • سیب: این میوه غنی از آنتی اکسیدان فلاوونوئیدی و کوئرستین ضد التهاب است که هر دو این ترکیبات مناسب برای تقویت و محافظت ماهیچه های بدن هستند.
  • انار: میزان آنتی اکسیدان ، vitamin C و B vitamins در این میوه قابل توجه است. این ترکیبات در پیشگیری از بیماری های قلبی ، افزایش کلسترول بد و سرطان نقش مهمی دارند. این ترکیبات به دونده ها کمک می کند تا ماهیچه های آنها عملکرد بهتری داشته و در بازیابی توان ماهیچه ای کمک کند.
  • کدو: این ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین های A, C و E می باشد که این ویتامین ها نیز خود اثر آنتی اکسیدانی دارند.این ترکیبات به کاهش التهابات بدن کمک می کند و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. کدو همچنین حاوی مقادیر زیادی ترکیبات الکترولیت و کربوهیدرات ها می باشد.
منبع : سلامت دیجیتال
857
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید