شهرهای شبح زده آمریکا

اگر به داستان‌های فوق طبیعی علاقمند هستید، پیاده‌روی در برخی از شهرهای آمریکا که از نیمه‌ای تاریک برخوردار هستند، می تواند برای شما جالب توجه باشد. جنگ‌های خونین، اعمال مجرمانه، ساختمان‌هایی که در زمین‌های گورستان ساخته شده‌اند و بلایای طبیعی، گذشته‌ای در آمیخته با باورهای فوق طبیعی و خرافی را برای برخی از شهرهای آمریکا ایجاد کرده‌اند. در ادامه این مطلب برخی از معروف‌ترین شهرهای شبح زده آمریکا را معرفی می کنیم.

 

بالتیمور، مریلند 56-1

چندین رویداد مهم ملی در خیابان‌های بالتیمور رخ داده‌اند. انقلاب آمریکا، جنگ داخلی و نبرد بالتیمور در جنگ ۱۸۱۲ از آن جمله‌اند. افراد بسیاری طی این رویدادها جان خود را از دست داده و ارواح سرگردان، ناحیه “فلس پوینت” را به مکانی محبوب در میان شکارچیان روح مبدل کرده‌اند. از طریق تورهای راهنمادار می توانید هنگام شب به مغازه‌ها، رستوران‌ها و اماکن دیگر بالتیمور سری بزنید و البته از پیاده‌روی با ارواح لذت ببرید! روح “ادگار آلن پو”، نویسنده آمریکایی، از مشهورترین ارواح مشاهده شده در برخی نقاط بالتیمور است.

نیو اورلئان، لوئیزیانا 56-2

شهر نیو اورلئان زیر سطح دریا قرار داشته و از این رو، قبرهای ۴۲ گورستان این شهر روی زمین قرار دارند. در نتیجه، فاصله چندانی میان افراد زنده و مرده در نیو اورلئان وجود ندارد! بنابر داستان‌ها، اشباح جنگ ۱۸۱۲ در اطراف “فرنچ کوارتر” سرگردان هستند. قبر ملکه جادوگر نیز از دیگر جاذبه‌های این شهر شبح زده محسوب می شود.

گالوستون، تگزاس 56-3

توفان “گالوستون” در سال ۱۹۰۰ موجب مرگ حدود ۸ هزار نفر – حدود ۶ هزار و ۲۰۰ نفر بیشتر از توفان ویرانگر “کاترینا” در نیو اورلئان – شد. توفان گالوستون مرگبارترین فاجعه طبیعی در تاریخ آمریکا محسوب می شود و شکارچیان روح معتقدند اکثر ارواح شهر در بندر و عمارت‌های ویکتوریایی این شهر سرگردان هستند.

گتیزبرگ، پنسیلوانیا 56-4

حدود ۵۱ هزار سرباز طی جنگ داخلی آمریکا در اطراف شهر گتیزبرگ کشته یا زخمی شدند. میزان خون ریخته شده بر کف کلیساها و مدارس که به عنوان بیمارستان‌های موقت استفاده می شدند به اندازه‌ای بود که سوراخ‌هایی را برای تخلیه آن در کف این مکان‌ها ایجاد کرده بودند. “بالتیمور استریت” و “هاسپیتال رود” در حومه شهر گتیزبرگ از جمله مشهورترین مکان‌هایی هستند که ادعا می شود ارواح سرگردان در آنها حضور دارند.

ساوانا، جورجیا 56-5

ساوانا همانند یک شهر زیبا به نظر می رسد، اما اسرار سیاهی را در دل خود نهفته دارد. در حقیقت، این شهر روی مردگان خود ساخته شده است. خانه‌ها و ساختمان‌های ساوانا روی زمین‌های گورستان بومی آمریکا ساخته شده‌اند. جاده‌های این شهر، گورستان‌های بردگان و استعمارگران را پوشش داده‌اند. نبردهای خونین، آتش سوزی‌های بزرگ، بیماری‌های واگیردار و توفان‌ها طی سالیان متمادی جان هزاران نفر را گرفته و ارواح سرگردان و ناآرامی را بر جای گذاشته‌اند.

پورتلند، اورگان 56-6

زیر خیابان‌های سنگفرش شده “شهر قدیم” پورتلند با داستان “تونل‌های آدم ربایی”، مسیرهایی که با داستان‌هایی سیاه و روح‌های سرگردان درآمیخته‌اند، مرتبط است. بنابر داستان‌ها، مردی که برای یافتن شغل به پورتلند آمده بود، ربوده شده و از طریق این تونل‌ها به اسکله منتقل می شود. در آنجا نیز وی به یک کاپیتان کشتی فروخته می شود.

آتن، اوهایو 56-7

این شهر منزلگاه تیمارستان آتن بوده که در سال ۱۸۷۴ افتتاح شد و تا سال ۱۹۹۳ نیز به فعالیت مشغول بود. در این مرکز تحقیق درباره بیماری‌های روانی صورت می گرفت و به واسطه جراحی برش مغز مشهور شده بود. از این رو، داستان‌های مختلفی درباره ارواح سرگردان، جیغ‌های گوش خراش و لکه‌های خون شبح مانند روی کف ساختمان درباره آن بیان می شوند.

واشنگتن، دی. سی. 56-8

برخی داستان‌ها به گربه سیاه شیطانی که در ساختمان “کپیتول” آمریکا مشاهده می شود، اشاره دارند. به گفته شکارچیان ارواح، این گربه سیاه پیش از قتل “آبراهام لینکلن”، رئیس جمهور آمریکا، در تئاتر فورد که داستان‌های فوق طبیعی ویژه خود را دارد، ظاهر شده بود. آبراهام لینکلن، جان و ابیگیل آدامز، دالی مدیسون و اندرو جکسون از جمله ارواح مشهوری هستند که در کاخ سفید مشاهده شده‌اند.

شیکاگو، ایلینوی 56-9

در روز ولنتاین سال ۱۹۲۹، هفت مرد در مقابل دیوار گاراژ ۲۱۲۲ خیابان نورث کلارک به یک خط شده و توسط “آل کاپن” و گانگسترهای دیگر به ضرب گلوله کشته شدند. مه عجیب و غریب، صدای جیغ و صدای شلیک اسلحه در این مکان گزارش شده‌اند. برخی دیگر از مخفیگاه‌ها و صحنه‌های جرم گانگسترهای گذشته نیز شبح زده هستند.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا 56-10

در سال‌های ۱۸۵۰ مهاجران چینی بسیاری در جستجوی طلا و کسب ثروت روانه شهر سان فرانسیسکو شدند، اما پس از آن که طلایی یافت نشد، دیگر توانایی بازگشت به کشور خود را نداشتند. بسیاری از آنها به مشاغل پست مانند پادویی پرداخته و در تنهایی با رویاهایی محقق نشده جان سپردند. گفته می شود ارواح این مهاجران چینی همچنان در قدیمی‌ترین محله چینی‌های آمریکا سرگردان هستند.

 

منبع : 118safar.com
199
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

اهرام در سودان