طرز تهیه ماست میوه ای سالم


طرز تهیه ماست میوه ای سالم

لبنیات یکی از بهترین منابع کلسیم هستند، کلسیم هم برای کودکان و نوجوانان در حال رشد ضروری است و هم برای مادران باردار و هم برای سالمندانی که در معرض پوکی استخوان هستند و هم برای ورزشکاران…

یکی از بهترین و خوشمزه ترین فرآورده های لبنی ماستهای میوه ای هستند اما متاسفانه بسیاری از ماستهای میوه ای موجود در بازار که به روش تجاری تهیه می شوند، حاوی مقدار بالای شکر و اسانس هستند که این محصول مفید و خوشمزه را گاه به یک خوراکی مضر تبدیل می کنند. پس چه کنیم؟

بد نیست خودمان ماست میوه ای درست کنیم، هم ساده است و هم خوشمزه…شروع می کنیم:

بروید سراغ یخچال، کمی ماست معمولی و کمی خامه برداردید، اگر هم ماست خامه ای دارید که چه بهتر. حالا به قسمت میوه ها نگاهی بیندازید، چی دارید؟ موز؟ سیب؟ توت فرنگی؟ تمشک؟ زرد آلو؟ هلو؟… این میوه ها و بیشتر میوه های دیگر ترکیبات خوشمزه ه ای با ماست ایجاد می کنند. البته قرار نیست همه انها را باهم مخلوظ کنیم، یکی دو میوه که طعمشان به هم بیاید را انتخاب کنید و پوست بکنید. حالا میوه ها را داخل خرد کن بیندازید و یکی دو دور مخلوط کنید، قرار نیست میوه های کاملا له شوند، بهتر است نکه های میوه زیر دندان بیایند.

خوب حالا میوه های تکه شده را داخل ماست بریزید و اگر دوست داشتید کمی هم خامه به آن اضافه کنید، برای شیرین کردن ماست میوه ای هم بهتر است از کمی عسل استفاده کنید. این مخلوط را کمی هم بزنید و در فریزر بگذارید. کمی بعد ماست میوه ای آماده خوردن است.

 

منبع : medapple.com
855
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید