طرز چیدمان وسایل خانه، داروی ضد افسردگی

امیری، روانشناس با اشاره به راه‌های جلوگیری کننده از افسردگی اظهار داشت: استرس یک مسئله عام در زندگی همه افراد جامعه است، اما این چیزی که این روزها خیلی نگران کننده است اضطراب بیش از حد زندگی که ناشی از فشارهای شغلی، اقتصادی، در زندگی روزمرگی افراد است که اگر جلوی آن گرفته نشود، سبب بروز بیماری افسردگی خواهد شد.

وی بیان کرد: دیدمان را نسبت به زندگی به سمت مثبت اندیشی تغییر دهیم و در زمان بروز مشکلات و کمبودها به زیردستان نگاه کنیم، این مسئله سبب می‌شود که نقاط عمقی کمتر جلوه کرده و از دسترس بیش از حد جلوگیری می‌کند.

این روانشناس با بیان اینکه هر روز برنامه جدید برای خود مدون کنیم، افزود: یک نواخت شدن زندگی و انجام فعالیت‌های تکراری در طول روز بر روحیه افراد اثر منفی می‌گذارد و این مسئله می‌تواند عامل بوجود آورنده افسردگی شود، زیرا کسل بودن و حتی بیکاری روحیه افراد را تضعیف می‌کند.

امیری ادامه داد: هر انسان باید 8 ساعت در روز بخوابد و استراحت کند زیرا کم‌خوابی علاوه بر بروز بیماری‌های مختلف، تمرکز و حواس افراد را پایین آورده و این باعث می‌شود که افراد دست به انجام کارهای استرس‌زا مثل دعوا و نزاع با دیگران بکنند.

این روانشناس ابراز داشت: سعی کنید لباسی بر تن کنید که از آن رضایت کامل دارید و از پوشیدن آن لذت زیادی می‌برید و همچنین لباس‌هایی با رنگ روشن و شاد از ابتلای شما به افسردگی و بروز استرس جلوگیری می‌کند.

امیری تصریح کرد: مواد غذایی که افراد مصرف می‌کنند تأثیر زیادی بر سلامتی روح و جسم آنان دارد، بطوری که اگر انسان غذای مورد علاقه و فاقد ویتامین مثل فست‌فود‌ها را بخورد علاوه‌ بر اینکه املاح و ویتامین خاصی از بدنش تأمین نمی‌شود بلکه به علت اینکه از غذای خود رضایت کافی نداشته دچار تیک عصبی و ناراحتی روحی می‌شود.

وی در پایان گفت: نوع وسایل استفاده شده در خانه و همچنین چیدمان آن تأثیر بسیار زیادی بر روحیه افراد می‌گذارد و این مسئله سبب می‌شود که درصد ابتلای افراد به افسردگی را بسیار پایین آورد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
543
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید