عجیب ترین جاذبه های گردشگری اروپا

اروپا بعد از اقیانوسیه دومین قاره کوچک جهان است که با مساحتی حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع، یازده درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که جاذبه های گردشگری عجیبی در این قاره زیبا و سرسبز موجود دارد که هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

از میان عجیب ترین جاذبه های گردشگری اروپا می توان به صخره های موهر اشاره کرد که حدود ۳۰۰ میلیون سال قدمت دارند و ارتفاع آنها بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ متر متغیراست. عرض این صخره ها به بیش از ۸ کیلومتر در کناراقیانوس آرام میرسد و فاصله بلندترین نقطه صخره ها از سطح دریا ۲۱۴ متر است.

پارک ملی کارینگورمس ویژه کوهنوردان است و از چشم انداز زیبا و شگفت انگیز برخوردار است.

دره “وردن” فرانسه یک تنگه و آبراه عمیق رودخانه ای است که بیش از ۲۵ کیلومتر طول و تا ۷۰۰ متر عمق دارد. افرادی که می خواهند ترس و هیجان را با هم تجربه کنند می توانند با اتومبیل از لبه این دره عمیق عبور کنند.

دیواره های آهکی این دره که چند صد متر ارتفاع دارد، صخره نوردان بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند.

کوه “مترهورن” مانند اهرام پانزده هزار ساله سر به فلک کشیده است و در مرز میان سوئیس و ایتالیا قرار دارد. همچنین مترهورن به عنوان یکی از مرگبارترین کوه های جهان شناخته شده است و تا کنون حدود ۵۰۰ کوهنورد را به هلاکت کشانده است.

غار “ملیسانی” نیز از دیگر جاذبه های گردشگری اروپا است که بازدیدکنندگان می توانند با قایق مسافت زیرزمینی حدود ۳.۵ کیلومتر را طی کنند.

با آسمونی همراه شوید تا از عجیب ترین جاذبه های گردشگری اروپا دیدن کنیم:

صخره های “موهر”، ایرلند

 

منبع : پورتال آسمونی
864
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید