فواید عرق کردن شدید برای مردان

 نزدیک به نیمی از موارد سرطان پروستات اگر مردان بالای 60 سال و یا بیشتر ورزش‌های نسبتاً شدید را در برنامه‌های روزانه خود بگنجانند و این نکته را دکتر استیسی کنفیلد، استادیار بخش اورولوژی دانشگاه کالیفرنیا، مرکز پزشکی سان فرانسیسکو می‌گوید.
تیم تحقیقاتی آمریکایی مطالعه‌ای را به منظور این هدف که ورزش‌های شدید می‌تواند از اشکال تهاجمی سرطان پروستات پیشگیری کند بر روی 62 هزار مرد بین سنین 40 تا 84 سال انجام دادند.
در طول مطالعه 913 مورد سرطان پروستات کشنده تشخیص داده شد. با این حال محققان تاکید کردند مردانی که ورزش‌های شدید می‌کنند 68 درصد کمتر از سایرین به اشکال تهاجمی این سرطان مبتلا می‌شوند. در این مطالعه که نتایج آن در مجله موسسه ملی سرطان چاپ شده، تاکید بر این است که فعالیت شدید بالاترین تأثیر بالقوه را در پیشگیری از سرطان پروستات و فرم تهاجمی آن دارد.
به گفته دکتر کنفیلد، تخمین زده شده است که شانس ابتلا به سرطان پروستات 34 درصد کاهش می‌یابد اگر همه مردان در هفته حداقل سه ساعت ورزش شدید همراه با عرق، انجام دهند.
بیشتر سرطان‌های پروستات خوش خیم هستند و تعداد کمی از آنها زندگی فرد مبتلا را تهدید می‌کنند. با این حال تعداد کمی از سرطان‌های پروستات به استخوان و دیگر ارگان‌ها منتقل می‌شوند و خطرناک هستند.

منبع : سلامانه
430
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید