قلعه‌هایی زیبا در مکان‌هایی غیر منتظره

قلعه‌ها از جاذبه‌های گردشگری مورد توجه در کشورهای مختلف جهان هستند. اما افزون بر خود ساختمان قلعه، مکانی که در آن قرار گرفته است نیز می تواند موجب جلب توجه گردشگران شود. از ارتفاعات اسکاتلند و رشته کوه آلپ تا “دره مرگ” در آمریکا، همگی منزلگاه قلعه‌هایی هستند که می توانند موجب شگفتی بازدیدکنندگان شوند.

 

قلعه Isola Di Loreto، لومباردی، ایتالیا 41-1

در تاریخ یک هزار ساله خود، این ویلای گوتیک در آب‌های  “Lago d’lseo’s”، محل اقامت شخصیت‌های مختلفی مانند راهبه‌ها، خانواده سلطنتی، یک افسر نیروی دریایی و یک زاهد گوشه نشین بوده است. این قلعه و جزیره‌ای که در آن قرار دارد، اکنون مالکیت خصوصی داشته، اما از طریق قایق و جت اسکی می توان آن را مشاهده کرد.

قلعه Swallow’s Nest، یالتا، اکراین 41-2

این شگفتی با معماری نئو گوتیک در امتداد ساحل دریای سیاه قرار داشته و به خوبی تعادل خود را روی پرتگاه حفظ کرده است. در سال 1927، این قلعه از یک زلزله فاجعه بار تنها با چند ترک جزئی، جان سالم به در برد.

قلعه Dunluce، کانتی آنتریم، ایرلند شمالی 41-3

قدمت ویرانه‌های این قلعه به قرن دوازدهم باز می گردد و محل قرار گیری آن در لبه پرتگاه می تواند تراژدی آن را شرح دهد. بخشی از این قلعه به داخل دریا سقوط کرده و باقیمانده آن نیز به تنها دیوار موجود روی خشکی متصل است.

قلعه Predjama، پوستوژنا، اسلوونی 41-4

این قلعه از تاریخی 700 ساله برخوردار است و در دامنه کوه ساخته شده است. این قلعه مکانی فوق العاده برای بازدید کنندگان محسوب می شود. در سال 1991 صندوق گنجی زیر کف انبار آن یافت شد و برخی معتقدند ثروت قابل توجهی در دیوارهای آن پنهان مانده‌ است.

عمارت دریاچه باتلر، ویندرمر41-5

از جمله امکانات چشمگیر این عمارت ناتمام 90 هزار فوت مربعی در فلوریدای آمریکا می توان به 11 آشپزخانه آن اشاره کرد. ترکیدن حباب بازار مسکن موجب توقف ساخت و ساز این عمارت شد و صاحبان آن مجبور به ترک خانه خود شدند. این عمارت با قیمت 100 میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

قلعه کوه سنت مایکل، کورن وال، انگلیس 41-6

این جزیره صخره‌ای در فاصله 400 یاردی از ساحل “کورن وال” قرار دارد. در گذشته، قلعه کوه سنت مایکل به یک بارون تعلق داشته است. با توجه به موقعیت منحصر به فرد خود که هنگام جذر دریا می توان با پای پیاده یا قایق به آن دسترسی داشت، این گونه به نظر می رسد که در افق شناور است.

قلعه اسکاتیز، دره مرگ41-7

این قلعه در گذشته توسط “والتر اسکات” اداره می شد و اکنون زیر نظر “خدمات پارک ملی” فعال است. بازدیدکنندگان می توانند از مزرعه و زمین‌های اطراف دیدن کنند که البته گردشی طاقت فرسا در بیابانی سوزان محسوب می شود.

قلعه ژیلت، هادام شرقی، کانکتیکات 41-8

“ویلیام ژیلت”، نمایشنامه نویس و بازیگر که به واسطه ایفای نقش “شرلوک هلمز” مشهور است، این قلعه سنگی را در سال 1914 ساخت. در این قلعه عجیب و غریب می توان لوازم عجیب و غریبی مانند آیینه‌های نظارتی، قفل‌های چوبی و 47 در کاملا منحصر به فرد را مشاهده کرد.

قلعه فونت هیل، دویل استاون41-9

درباره این قلعه بتونی داستان‌های عجیب و غریبی بیان شده که سرگردان بودن روح مالک قلعه در این مکان از آن جمله است. اما برای بازدیدکنندگان عادی، قلعه “فونت هیل” بخشی از موزه “مرسر” محسوب می شود که مجموعه‌ای جالب توجه از آثار هنری مالک پیشین در آن به نمایش گذاشته شده است.

قلعه کلاه فرنگی، نیویورک سیتی41-10

این قلعه کوچک به عنوان رصدگاه هوای آزاد برای رهگذران ویکتوریایی ساخته شده بود. برخی بازدیدکنندگان همچنان معتقدند این مکان بهترین چشم انداز به پارک مرکزی و چمنزار گسترده آن را ارائه می کند.

منبع : 118safar.com
508
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید