مبتلایان به زانو درد،تردمیل استفاده نکنند

دبیر علمی اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران گفت: فیزیوتراپیست باید از نزدیک روند تمرینات ورزشکار و چگونگی آسیب وی را ببیند تا بتواند بهترین تمرینات را در نظر بگیرد.

عباس رحیمی دبیر علمی اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران در نشست خبری که امروز یکشنبه 26 مهر سال جاری در سالن آزادی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: ورزشکاران به علت فعالیت‌های ورزشی، بیشتر از افراد عادی در معرض آسیب‌های جسمانی هستند، همچنین شدت تروما یا ضربه برای ورزشکاران بیشتر از سایر افراد است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه وظیفه فیزیوتراپیست این است که با تمرینات مناسب و کافی، ورزشکارانی را که دچار آسیب می‌شوند برای بازگشت امن به ورزش آماده کند، گفت: اگر درمان خوب انجام نشود و ورزشکار در معرض صدمات مکرر باشد، باید ورزش را برای همیشه کنار بگذارد لذا در صورت بروز آسیب باید درمان مناسب و فیزیوتراپی انجام شود.

 

وی افزود: برای اینکه فیزیوتراپیست بتواند درمان را به خوبی انجام دهد باید کنار ورزشکار باشد و از نزدیک روند تمرینات و چگونگی آسیب را ببیند تا از این طریق بتواند بهترین روش و تمرینات را برای وزرشکار در نظر بگیرد.

رحیمی تصریح کرد: فیزیوتراپیست رشته‌های مختلف ورزشی باید اختصاصی عمل کرده چرا که رشته‌های مختلف آسیب‌های متفاوتی را همراه دارد، همچنین تماشای بازی‌ها و بررسی وضعیت بازیکنان موقع تمرینات و مسابقات می‌تواند به فیزیوتراپیست کمک کند تا بهترین تشخیص را بدهد زیرا برخی بازیکنان حین مسابقه تمارض می‌کنند و واقعاً‌ مصدوم نشده‌اند.

 

این فیزیوتراپیست با بیان اینکه هر فرد قبل از انجام تمرینات ورزشی باید با فیزیوتراپیست مشورت کند، اظهار داشت: برخی افراد با وجود زانو درد برای کاهش وزن از تردمیل استفاده می‌کنند که این رفتار می‌تواند وضعیت آنها را بدتر کند.

 

دبیر علمی اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران در پاسخ به این سوال که چرا تعرفه‌های فیزیوتراپی گران است، گفت: هزینه فیزیوتراپی در ایران اصلاً گران نیست و تعداد عضو و استفاده از دستگاه‌های مختلف موجب متفاوت بودن تعرفه‌های فیزیوتراپی می‌شود.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس
460
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید