مصرف اسید فولیک مانع از ناهنجاری‌های عصبی در جنین می‌شود

رئیس انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با اشاره به لزوم مصرف قرص آهن در زنان باردار، گفت: مصرف قرص اسید فولیک مانع از ناهنجاری‌های عصبی در جنین می‌شود.
اعظم‌السادات موسوی در مورد مزایای مصرف اسید فولیک و آهن در دوران بارداری اظهار داشت: در دوران بارداری مصرف آهن در زن افزایش می‌یابد و 300 میلی‌گرم آن روزانه نیز باید به جنین برسد. از طرفی سوخت و ساز بدن بیشتر شده تا بتواند خون جنین را تامین کند.
وی با تاکید بر اینکه مادران باردار به حجم بیشتری به خون نیاز دارند توصیه می‌شود زنان باردار در دوران بارداری بنا بر توصیه پزشک نسبت به مصرف قرص آهن در زمان‌های مشخص اقدام کنند.
رئیس انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران درمورد مصرف اسید فولیک تاکید کرد: مصرف این قرص 3 ماه پیش از اقدام به بارداری برای زنان توصیه می‌شود چرا که مصرف این قرص از مشکلات سیستم مغزی عصبی در جنین جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه قرص اسید فولیک مانع از باز ماندن کانال نخاعی جنین می‌شود، تصریح کرد: همچنین مصرف این قرص می‌تواند مانع از ایجاد هیدورسفالی و مننگوسفالی در نوزادان می‌شود.
موسوی با بیان اینکه مصرف قرص‌های اسید فولیک نیز در هوش جنین تاثیرگذار است، خاطر نشان کرد: از آنجایی که مصرف این قرص از ناهنجاری‌های سیستم عصبی مرکزی جنین جلوگیری می‌کند مصرف آن برای همه زنان باردار توصیه می‌شود.
منبع : فارس
995
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید